Apple i benefity dla pracowników

Korporacje prześcigają się w ofertach i benefitach dla pracowników. Wszystko po to, żeby zdobyć sobie ich zaufanie, lojalność oraz, żeby zatrzymać ich w firmie. Przedsiębiorcy bowiem zdają sobie sprawę, że doświadczony i obeznany ze sprawami firmy pracownik wart jest naprawdę wiele. Benefity pracownicze poprawiają także jakość samej pracy – pracownicy czują się bardziej doceniani, lepiej opłacani (nawet jeśli korzyści są niewymierne), są też bardziej zżyci z pracodawcą.

Niektóre firmy przechodzą jednak samych siebie – oto, na co może liczyć pracownik amerykańskiego Apple’a.


Według pracowników firmy Apple benefity pozapłacowe są tam na porządku dziennym. Jedne nie wydają się zbytnią ekstrawagancją, inne potrafią naprawdę zaskoczyć.

  • Kilkunasto-tygodniowy urlop macierzyński nikogo w Polsce zbytnio nie dziwi, jednak w warunkach amerykańskich 4 tygodnie urlopu przed porodem oraz dodatkowe 14 już po urodzeniu dziecka jest całkiem niezłą gratką. Urlop jest oczywiście płatny.

  • Amerykańscy pracownicy są także wdzięczni za 12 dni płatnego urlopu (nie u każdego pracodawcy można liczyć na taką hojność). Długość urlopu rośnie wraz ze stażem pracy.

  • Firma jest też wyjątkowo hojna jeśli chodzi o zniżki pracownicze na zakupy produktów firmy Apple – co roku można u nich liczyć na 25% upust na zakup jednego z ich sprzętów, a co trzy lata na dofinansowanie kwotowe (w zależności od przedmiotu zakupu kwota ta może wynosić 50-500 USD). Jakby tego było mało – na zniżki mogą także liczyć przyjaciele pracowników firmy.

  • Polskich pracowników bardziej jednak zaskoczy to, że firma finansuje swoim pracownikom koszty zamrożenia komórek jajowych.

  • Imprezy z darmowym alkoholem, na których spotkać można Demi Lovato lub Stevie Wondera to także częsta praktyka tej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.