Auto leasing – pułapki i sposoby

Auto leasing dla osób prowadzących działalność wciąż wydaje się prostym i tanim sposobem na zdobycie „własnego” pojazdu na kółkach. Nie ma co – to się po prostu opłaca, a początkowy wkład finansowy może być tu minimalny. Jednak są pewne pułapki, na które trzeba zawsze uważać zawierając umowę leasingową.

DNfktkpTURBXy8yN2ZiZjkyYzExMTljYmExMzhjM2E1ZjRkMzk4ZWQ2Yy5qcGeSlQM2AM0EAM0CP5MFzQMCzQGx Procedure-to-get-Car-on-Lease-in-Saudi-Arabia
Źródło: myvigour.com

Wybieraj auto z głową

Początkowy zachwyt nad możliwościami, jakie daje leasing,  może mimo najszczerszych chęci stać się pułapką, w którą wpada rok rocznie wielu przedsiębiorców. Najczęstszym chyba błędem jest, według relacji moich znajomych i dalszej rodziny, branie pojazdu nie zupełnie przystającego do faktycznych potrzeb naszej firmy. To w perspektywie jak proszenie się o różne problemy. Warto zatem dokładnie upewnić się, że wymarzone, wybrane auto i rodzaj ego finansowania jest tym, czego faktycznie nam w danej chwili potrzeba… Dotyczy to także zużycia i typu paliwa.

Oferta pierwsza z brzegu

Wybieranie pierwszej lepszej firmy „dającej” auto w leasing na pewno nie jest mądrym pomysłem. Warto przejrzeć i porównać różne oferty. Zestawiamy najważniejsze dla nas informacje i porównujemy umowy zgodnie z tymi samymi, własnoręcznie przyjętymi regułami. Na co na pewno warto przy tym zwracać uwagę? Oczywiście cenę, a także okres obowiązywania umowy , sposoby i rozłożenie spłaty rat, oraz szczegóły dotyczące zasad związanych z użytkowaniem samochodu. Pamiętaj, że często za wyższymi kwotami opłat idą lepsze warunki leasingu.

B99275744Z.1_20150609152421_000_GFJH9EPV.1-0

Źródło: gannett-cdn.com

Nie dajmy się oszukać

Firmy oferujące auto leasing działają w oparciu o różne zasady, i to powinniśmy brać pod uwagę w pierwszej kolejności na etapie wyboru. Ale…to nie wszystko. Należy też bezwzględnie i każdorazowo sprowadzać ich uczciwość i rzetelność. Dobrym znakiem jest na przykład to, że firma taka oficjalnie należy do Związku Przedsiębiorstw Leasingowych. Ale to, że jest w miarę wiarygodnym partnerem, powinny nam też powiedzieć opinie z forów dyskusyjnych, Google czy strony FB. Internet prawie nigdy w takich przypadkach nie kłamie!

Podsumowując – na pewno warto dziś brać nowe auto w leasing, ale nie wolno robić tego pod wpływem chwili, pochopnie, albo na zasadzie „bo mój znajomy ma taką małą, zaprzyjaźnioną firemkę, gdzie wszystko jest za pół ceny”!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.