Nie istnieć w sieci i żyć w realu – bez portali społecznościowych

Polska jest fenomenem na skalę Europy, ponieważ najszybciej wprowadza u siebie nowe aplikacje mobilne i portale społecznościowe. Potwierdziło to Pokemon Go oraz Facebook, który jest gigantycznym sukcesem w naszym kraju. Rozdawanie swoich danych na prawo i lewo nigdy nie było bezpieczne. Świadomość tego, że możemy narażać siebie i rodzinę na niebezpieczeństwo nie przemawia do młodych ludzi. Im człowiek starszy, tym lepiej radzi sobie bez tych technologicznych nowinek. A co by było, gdyby kompletnie porzucić internetowe „życie”? Wiele osób tak zrobiło.

Niebezpieczeństwo, o którym każdy wie

społecznościowe

źródło: https://pixabay.com/

FB to, Instagram tamto a jeszcze coś innego jest na Twitterze. Namnożyło nam się tych witryn sieciowych gromadzących społeczność. Młodzi ludzie, zamiast korzystać z telefonów, jak przystało na te urządzenia, wolą używać aplikacji portalu społecznościowego, by pisać do siebie i wysyłać zdjęcia. Złe jest tutaj pośrednictwo serwera, na którym wszystkie dane są zapisywane i nigdy nie giną. Prywatne rozmowy i zdjęcia są przechowywane na serwerze portalu i mogą zostać użyte w dowolny sposób. W końcu sami daliśmy zgodę, akceptując regulamin rejestracji. Najlepsze jest to, że wszyscy o tym wiedzą i nie przejmują się zbytnio swoimi wybrykami. Przynajmniej nie do momentu uzyskania pełnoletniości i chęci znalezienia dobrej pracy. Szefowie firm dobrze wiedzą jak prześwietlić profil przyszłego kandydata na wysokie stanowisko. W końcu nikt nie chce mieć w firmie człowieka uzależnionego od alkoholu lub skończonego idioty na odpowiedzialnym stanowisku. A taki Facebook potrafi nam wiele powiedzieć o przyszłym pracowniku.

Co tracimy, a co zyskujemy?

Jedyną rozsądną rzeczą, jaka nasuwa mi się na myśl, jest kontakt z ludźmi. Chodzi o ludzi, którzy mieszkają zwykle bardzo daleko lub, z którym nie kontaktowaliśmy się od długiego czasu. Maniera zapraszania znajomych z klasy przeniesiona z portalu „nasza-klasa” sprawiła, że ponad 80% znajomych z listy to osoby, z którymi nie mamy żadnego kontaktu obecnie. Jedynie nie wielki procent stanowią ludzie, których numery telefonu posiadamy. Jeżeli Twoja praca wiąże się jakoś z promocją i szukasz dobrego miejsca wypromowania się to warto mieć fanpage na kilku portalach społecznościowych. Reszta rzeczy jest ci zbędna i na pewno z nich nie skorzystasz. Usunięcie konta na portalach społecznościowych dodaje w ciągu każdego dnia dodatkowe kilkadziesiąt minut z życia. Sprawia, że mniej się stresujemy i przejmujemy czyimś życiem. A najlepsze jest to, że w końcu zaczynamy nawiązywać kontakty fizyczne z ludźmi, dzwoniąc do nich i spotykając się na żywo. Nie będzie to tak częste, jak na chacie, ale przynajmniej odczucia są prawdziwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.