Kolejna generacja Forda Galaxy – drugie auto rodzinne w ofercie

Ford S-Max to nowoczesne auto rodzinne przeznaczone dla europejskiego nabywcy, natomiast model Galaxy tego samego producenta przez kilka dobrych lat był wizytówką amerykańskich rodzin. Teraz oba 7-osobowe samochody walczą na starym kontynencie w nowych generacjach o odświeżonej karoserii. Czy nowy Galaxy oprócz faceliftingu może pochwalić się czymś więcej?

Mniej sportowy, bardziej rodzinny

Ford galaxy

źródło:http://foter.com/

W przeciwieństwie do swojego brata nowy Ford Galaxy posiada bryłę typową dla auta rodzinnego. Tył siedmioosobowego Forda nie jest tak usportowiony, co widać po stylistyce świateł i pionowym ścięciu bagażnika. Przedni zderzak i światła są utrzymane w tej samej stylistyce Kinetic design co Focus, Ka, Fiesta oraz nowe Mondeo. Największych zmian doszukamy się dopiero we wnętrzu. Jest to całkiem inny samochód niż poprzednia generacja, jeśli chodzi o deskę rozdzielczą i system składania siedzeń i foteli w ostatnim rzędzie. Fotele zostały wymienione na wygodne siedzenia z regulacją i masażerem. Kierowca ma naprawdę luksusowe stanowisko dowodzenia wykonane z odpornych materiałów. Nie zabrakło szyberdachu, który mógłby być trochę większy. Na dużą pochwałę zasługuje standardowe radio Sony i duży wyświetlacz multimedialny, którym sterujemy całą elektroniką modelu Galaxy.

Stare silniki po modyfikacji i nowe zawieszenie

galaxy

źródło: http://foter.com/

Nowy-stary silnik EcoBoost oraz Diesle w wersji TDCi towarzyszą marce od kilku lat. Zmieniają się nieco parametry jednostek napędowych, które mają za zadanie zredukować spalanie i emisję CO2 przy jednoczesnym podniesieniu mocy. Cuda współczesnej inżynierii przekładają się na faktycznie osiągi nowych modeli Forda. Należy pamiętać, że spalanie dużych auto 7-osobowych będzie wyższe przy wszystkich zajętych miejscach od typowego 5-osobowego hatchbacka. Obciążenie zawieszenia także wzrośnie, dlatego nowy ford Galaxy został w tym aspekcie usprawniony. Skok zawieszenia jest większy a w droższej wersji, otrzymamy nowy układ samopoziomujący. Jak się ma cena Galaxy do S-Max w standardzie? Ten drugi model wypada korzystniej, ale należy pamiętać, że bagażnik Galaxy jest większy. Można więc powiedzieć, że dopłacamy za dodatkową pojemność samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.