Najciekawsze hotele na świecie

Słynny hotel Ritz lub Waldorf Astoria kuszą swoim przepychem i standardem. Jednak noclegi w nich nie wydają się nam niczym dziwnym, ani szokującym. Ale hotel niejedno ma imię, a pomysłów na przyciągnięcie gości nie brakuje – jeśli nie możemy poszczycić się pokaźną ilością gwiazdek, trzeba poradzić sobie inaczej. Oto kilka najbardziej dziwnych i zaskakujących hoteli na świecie:

Hotel na arenie walk byków? Zacatecas w Meksyku może poszczycić się właśnie taką miejscówką – hotel utworzono w dawnej arenie. Wybudowano ją jeszcze w XIX wieku a ostatnia walka miała miejsce w roku 1975.

Niezwykły hotel ugości nas w Boliwii – nie dość, ze znajduje się on na pustyni Salar de Uyuni, to w dodatku zbudowany jest z soli! Boliwijska pustynia nazywana bywa największą solniczką świata (pozostałość po wyschnięty słonym jeziorze) i pomysłodawcy hotelu sprytnie wykorzystali tę jej właściwość. W hotelu tym nawet dywany wykonane są z soli!

Miłośnicy opowieści rodem z krypty i życia pozagrobowego na pewno docenią berliński hotel Propeller. Nie brakuje w nim dziwnych oraz, czasami, przerażających pokoi. Na szczególną uwagę zasługuje pokój, a którym łózka zapadły się pod podłogę oraz ten, który oferuje nam przytulny sen prosto w trumnie…

Mały, czerwony domek pośrodku jeziora Malaren w Szwecji. Ta, sprawiająca niepozorne wrażenie, budowla to nic innego jak wierzchołek hotelu – jego, o wiele większa część, znajduje się pod wodą. W zanurzonych w jeziorze kapsułach możemy wygodnie się przespać i poobserwować wodne życie. W hotelu mogą jednak nocować tylko dwie osoby naraz.

A oto kolejna propozycja dla wielbicieli mocnych wrażeń – hotele zlokalizowane w dawnych zabudowaniach więziennych. Pomysł, jak się okazuje, już nieco oklepany, wybierać możemy spośród kilku hoteli: Karosta Priston (Łotwa), Best Western Premier (Finlandia), Malmaison Oxford Hotel (Wielka Brytania), Liberty Hotel (USA) lub Four Season Hotel (Turcja).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.