Sposoby na przeziębienie u nastolatka

Sposoby na przeziębienieCiężka sprawa, bowiem każdy, kto ma pod opieką dorastającego młodego człowieka wie, jak ciężko jest go zmusić do leżenia w łóżku i wyleczenia choroby. Jakie są szybkie i skuteczne sposoby na przeziębienie, które nie przykują nastolatka do łóżka i jednocześnie pomogą w walce z dolegliwościami? Otóż znalazłem idealne rozwiązanie!

W dużym ciele mały rozum

Powyższy śródtytuł doskonale opisuje to, czym wyróżnia się nastolatek w swoim zachowaniu. I chociaż jego ciało przypomina już te, którym włada dorosły człowiek, to jednak rozwój fizyczny nie idzie w parze z rozwojem psychicznym, ponieważ to są nadal dzieci! Nie myślą o konsekwencjach swoich czynów, często zapominają, że pierwsze objawy przeziębienia lub choroby należy wyleżeć w łóżku, a przynajmniej wysiedzieć w domu i unikać ryzykownych dla zdrowia czynników, takich jak gwałtowne zmiany temperatury lub ostry wiatr.

Gdy zauważysz pierwsze objawy…

chory nastolatek

Nastolatek często się buntuje i nie chce leżeć bezczynnie w łóżku

natychmiast przystąp do działania! Zanim dziecko się poskarży, można zaobserwować u niego zmianę zachowania: staje się apatyczny, nie chce jeść, jest marudny i nie ma tyle energii co zwykle. Kilka godzin później pojawia się katar, ból głowy i gardła oraz ogólne rozbicie. Wówczas trzeba sięgnąć po dobry lek, niekoniecznie syrop lub tabletki, które wygrzeją ciało i ułatwią oddychanie. Polecam stosowanie dobrej maści z mentolem to naturalny sposób na walkę z przeziębieniem lub chrypą, bowiem mentol oczyszcza drogi oddechowe i łagodzi odruch kaszlu. Niewielką ilość maści wetrzyj w klatkę piersiową i plecy na noc i dobrze otul cale ciało – po przebudzeniu większość objawów powinna ustąpić. Profilaktycznie zalecam stosować tę metodę przez 2-3 noce. To także bardzo dobre rozwiązanie dla rodziców, których dzieci nie potrafią usiedzieć w miejscu lub nie mogą odwołać danego spotkania – nocne leczenie nie jest uciążliwe i jest jednocześnie wysoce skuteczne.

Inne sposoby na przeziębienie

nastolatekZamiast od razu sięgać po apteczne leki, warto zastosować domowe sposoby: na ból gardła polecam gorącą herbatę z miodem, a tuż przed samym snem warto wymoczyć nogi w ciepłej wodzie z solą i zastosować maść z mentolem. Kluczowy w leczeniu objawów przeziębienia i grypy jest sen, dlatego trzeba zadbać, aby młody człowiek spał przynajmniej przez 8-9 godzin. Jeśli symptomy utrzymują się dłużej niż tydzień, to wówczas należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.