Włamanie – jak się przed nim ustrzec

Zbliżający się sezon wakacyjny oraz remontowy to czas złotych żniw dla złodziei i włamywaczy. To właśnie w tym okresie roku (a więc wiosną i latem) odnotowuje się najwięcej kradzieży oraz włamań do mieszkań i domów. Sprzyjają temu częste wyjazdy oraz liczne ekipy remontowe, które pojawiają się wraz z natężeniem ilości remontów. Warto wiedzieć jak można się zabezpieczyć przed przykrym doświadczeniem jakim jest włamanie.

  • Nie chwal się całemu światu, że wyjeżdżasz i dom będzie stał pusty – uważaj przede wszystkim na portale społecznościowe, unikaj pisania publicznie o planowanych wyjazdach a zdjęcia z podróży wrzuć dopiero po powrocie. Uprzedź też dzieci, żeby nie rozpowiadały o terminach waszych nieobecności.
  • Zaprzyjaźnij się z sąsiadami – emeryci spędzający całe dnie w domu są najlepszym strażnikiem. Ich uwadze mało kto umknie i nie zawahają się przed zaczepieniem oraz wyproszeniem obcych osób z prywatnego terenu. Warto tez ich poprosić, żeby od czasu do czasu pokręcili się w okolicy mieszkania – zapalili światło oraz wyjęli korespondencję i reklamy ze skrzynki pocztowej.
  • Uprzedź sąsiadów o planowanym remoncie i godzinach w jakich będzie się kręcić ekipa remontowa – dzięki temu fachowcy lub budowlańcy spotkani poza godzinami swojej „pracy” wzbudzą podejrzenia sąsiadów.
  • Na czas dłuższych wakacji warto pomyśleć także o wynajęciu firmy ochroniarskiej, która zadba o dom podczas naszej nieobecności. Przydać się może także, nawet podstawowy, system antywłamaniowy (często już samo uruchomienie alarmu odstrasza złodziei).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.