Elektryczny van podbija Europejski rynek

Świat nie jest gotowy na samochody elektryczne. Tak samo nie gotowi jesteśmy na promowaną w zeszłym roku technologię wirtualnej rzeczywistości. W przypadku tej drugiej musi minąć przynajmniej 5 lat rozwoju podzespołów komputerowych. Specjaliści z działu motoryzacji uważają, że auta hybrydowe i elektryczne do roku 2050 zdominują rynek, a po spalinowych silnikach nie zostanie śladu. Nasz dzisiejszy bohater to promyk nadziei dla szybkiej zmiany przyzwyczajeń wśród firm korzystających z aut jako pracowników na pełen etat.

Elektryczne auto dla poczty

nissan

źródło: http://foter.com/

Model, o którym piszę to nowy Nissan e-NV200. Zakupiły go przeróżne firmy z 17 krajów Europy. We Włoszech oraz Austrii pracuje jako auto do rozwożenia poczty i paczek. To dominujące na starym kontynencie auto dostawcze, które można kupić również w Polsce. Najlepsze jest to, że w porównaniu z modelem Forda Trasit, kosztuje jedynie 20 tysięcy więcej od wersji podstawowej tego pierwszego. Po roku regularnej eksploatacji po różnicy w cenie nie będzie śladu. Przypominam, że e-NV200 posiada silnik elektryczny o mocy nieco większej niż 100 koni mechanicznych. Wizualnie prezentuje się naprawdę szałowo. To bardzo ładne i nowoczesne auto, które nie straszy swoim plastikowym zderzakiem. Moim zdaniem ten plastikowy zderzak wygląda znacznie lepiej od metalowej wersji Evalia Tekna, droższej o 15 tysięcy złotych od podstawki.

Czy jest jakaś alternatywa?

Zaprezentowany na targach VW E-Buddy nie wygląda jak pracownik poczty, czy najlepszy tragarz dla materiałów budowlanych. Jest bardziej luksusowy. Tym samym nie liczyłbym na to, że będzie tańszy i pojemny jak auto Nissana. Statystyki aut elektrycznych w Polsce o gabarytach wana i większych, nie mówią o niczym poza naszym azjatyckim bohaterze. Monopol jednej marki nie jest dobry dla późniejszej sprzedaży aut konkurencji. Bierzcie się do roboty konstruktorzy, bo Nissan zajmie cały rynek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.