języków

Pięć języków, których poznanie da lepszą pracę

Znajomość języka angielskiego uważana jest za pewien standard, który z biegiem lat będzie wymagany przy każdym zawodzie. Nowe pokolenia młodych ludzi, które w szkole podstawowej i średniej miały przynajmniej jeden język obcy, podniosły standardy na tyle, że każdy pracownik umysłowy i dział obsługi klienta powinien znać angielski na poziomie komunikatywnym. Jeżeli masz zdolności szybkiego uczenia się języków, to może powinieneś pójść w kierunku zawodu tłumacza, lingwisty lub poszukać pracy w nowym kraju. Uważa się, że istnieje wielka piątka języków obcych, które nie licząc angielskiego, zapewniają zatrudnienie zarówno w formie tłumacza, jak i dadzą lepiej płatną pracę niż w Polsce. Oto zestawienie, w którym nie uwzględniałem kolejności od najkorzystniejszego zawodowo, ponieważ wszystkie rokują tak samo dobrze.

1. Chiński – połowa ludzi na świecie mówi w tym języku. Tłumaczy chińskiego jest zbyt mało, a inwestorów i firm z tego kraju w Europie przybywa.

ludzik
źródło: https://pixabay.com/

2. Rosyjski – stąpamy po cienkim lodzie ze względu na słabe stosunki biznesowe z Rosją. Niemniej umiejętność mowy i pisma w tym języku pozwala rozwinąć się zawodowo oraz pomóc własnej działalności gospodarczej w kontaktach z tamtejszymi firmami.

rosja
źródło: https://pixabay.com/

3. Portugalski – głównie ze względu na Brazylię, która jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków na świecie. Tłumacze będą mieli pełne ręce roboty.

miasteczko
źródło: https://pixabay.com/

4. Niemiecki – stabilny rynek, który oprócz Niemiec łączy się ze Szwajcarią oraz Austrią.

berlin
źródło: https://pixabay.com/

5. Arabski – kraje arabskie są specyficzne pod względem kulturowym. Niemniej firmy z bogatych krajów Afryki chętnie robią interesy w Polsce, także z mniejszymi firmami. A te szukają tłumaczy, a także przedstawicieli posługujących się tym dialektem.

wieżowiec
źródło: https://pixabay.com/
Author: Tomek

Dodaj komentarz