Najpiękniejsze widoki świata

Najpiękniejsze widoki świata

Dla jednych będą to nowojorskie drapacze chmur, inny podziwiał będzie dzikość Wielkiego Kanionu, trzeci z kolei zachwyci się małym górskim strumyczkiem – piękno to pojęcie względne a każdy z tych widoków jest piękny na swój własny sposób. Są jednak takie miejsca i takie cuda , które zachwycają w każdych okolicznościach. Cuda wykreowane przez najpotężniejszą siłę we wszechświecie – naturę. O zobaczeniu właśnie tych miejsc marzą miliardy a Ci, którzy je widzieli, nie pozostali obojętni na ich wdzięki. Jakie więc są te najwspanialsze widoki na świecie?

Niewyobrażalna siła natury

Wielki Kanion to niekwestionowany król pejzaży. To dzieło przyrody znajdziemy w każdym rankingu turystycznym, absolutny turystyczny „must have” i trudno się temu dziwić. Rzeka Kolorado przez miliony lat utworzyła formacje skalne, które zapierają dech w piersiach, najstarsze skały w kanionie pochodzą sprzed dwóch miliardów lat. Tego nie odda żadna fotografia! Wielki Kanion wygląda imponująco z każdej strony, choć podobno ten najpiękniejszy widok rozpościera się od strony jego Południowej Krawędzi.

Urbanistyczny kolos

Widok drapaczy chmur w Nowym Jorku zdobi niejeden plakat, puzzle, tapetę ścienną czy też kubek. Jest jednak miasto, które jeszcze bardziej przyciąga turystów swoimi budowlami. Ściana wieżowców w Hong Kongu to już firmowy znak tej metropolii. Oglądana w nocy ze Wzgórza Wiktorii feria barw i świateł zachwyca nie tylko miłośników współczesnej urbanistyki.

Najpiękniejsze widoki świata

Jak z bajki

Kauai to Wyspa Ogród. Ta hawajska wyspa zachwyciła samego Marka Twaina. To właśnie jemu znajdujący się tam Kanion Waimea zawdzięcza miano Wielkiego Kanionu Pacyfiku. Prowadzący do Waimea szlak (tzw. Kalalau Trail) uznawany jest za jedną z najbardziej widokowych tras turystycznych. Hawaje to kwintesencja piękna i dzikości przyrody ale to co zobaczyć można po drodze do tego hawajskiego kanionu wbija się w pamięć na zawsze.

Najpiękniejsze widoki świata23

Author: Tomek

Dodaj komentarz