Czym się kierować przy wyborze inwerterów fotowoltaicznych?

fotowoltaikaBudując dom zdecydowanie pragniemy tego, aby był wyposażony we wszystkie niezbędne instalacje, dzięki którym życie będzie łatwiejsze, dzięki którym również będziemy oszczędzać czas oraz pieniądze. Fotowoltaika zdecydowanie do takich instalacji należy. W ciągu ostatnich lat możemy obserwować znaczący wzrost popularności paneli, jest to związane głównie z ich funkcjonalnością oraz skutecznością. Dzięki nim możemy między innymi obniżyć rachunki za prąd oraz za ogrzewanie.

Panele fotowoltaiczne to zdecydowanie ten element przy budowie domu, który zasługuje na miano najbardziej ekologicznego. Chcąc mieć zapewniony maksymalny komfort jej użytkowania, powinniśmy się skupić na tym, aby w pierwszej kolejności wybrać taką firmę, która będzie doświadczona, pochwali się dużą ilością wykonanych instalacji, doradzi, jaki rodzaj paneli zastosować w naszym przypadku. Jakie są główne korzyści, które wynikają z faktu, że możemy zamówić panele w rzetelnie działającej firmie? Wymienić można to, że:

– nasz dom będzie bardziej ekologiczny,
– nie stracimy naszych pieniędzy,
– instalacja będzie spełniać nasze oczekiwania,
– instalacja będzie pokrywać zapotrzebowanie na energię,
– sprzęt będzie do siebie odpowiednio dopasowany i będzie się mniej zużywał,
– instalacja szybciej się zwróci.

Nie bez znaczenia jest także to, że legalnie działająca firma udzieli nam gwarancji na wykonaną usługę.

Klucz do sukcesu – sprawnie działający inwerter

Na pewno na początku przygody z fotowoltaiką zastanawiamy się nad tym, jak działają panele oraz cała instalacja. Hasło „energia wprost ze słońca” nie jest tylko sloganem reklamowym. W rzeczywistości mamy do czynienia z panelami, które montowane są na dachu, są ogniwami, których zadaniem jest pochwytywanie promieni słonecznych i ich przekazywanie do inwertera. Inwerter to serce instalacji, urządzenie, które odpowiada za konwersję energii słonecznej na energię elektryczną, którą zasilamy sprzęt RTV i AGD, a także urządzenia grzewcze.

Od tego, jak prawidłowo dobraliśmy falownik oraz od tego, jakie ma parametry techniczne zależy więc w dużej mierze to, jak sprawna będzie elektrownia, czy da radę zasilić wszystko to, co jest niezbędne. Wytwarzanie prądu z fotowoltaiki nie będzie możliwe w sytuacji, gdy instalacja będzie źle skonfigurowana. Dlatego tak ważne jest to, aby podczas prac nad instalacją korzystać z pomocy specjalistów.

Zobacz także: http://loging.com.pl/warto-wiedziec-temat-dzialania-inwerterow-fotowoltaicznych/

Wybór inwertera

Sprzęt, który montujemy, a który będzie funkcjonował w ramach instalacji musi być dobrej jakości. Oznacza to nie tylko prawidłowe wykonane, solidną i szczelną obudowę, która zabezpieczy inwerter przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale przede wszystkim parametry pracy. Inwerter powinien charakteryzować się jak najwyższą sprawnością – na pewno ponad 95%, posiadać system chłodzenia, a także układ MPTT. Wszystko to ma ogromne znaczenie i wpływa na funkcjonalność instalacji. Pamiętajmy, że muszą być zachowane wszystkie normy bezpieczeństwa, aby instalacja nie stwarzała zagrożenia np. pożarowego. Szczegółowe informacje na temat inwerterów można znaleźć na stronie https://hymon.pl/oferta/inwertery/.

Dokładność montażu

Zlecenie montażu paneli fotowoltaicznych firmie godnej zaufania i doświadczonej na pewno pozwoli uniknąć dużej ilości stresu oraz sprawi, że instalacja będzie uruchomiona w możliwie najkrótszym czasie. Sprawnie zamontowana instalacja, która składa się z elementów na takim samym poziomie również będzie pracować w sposób optymalny.

Dodaj komentarz