Dlaczego warto stosować masaż mięśni po treningu?

Dlaczego warto stosować masaż mięśni po treningu?

Dlaczego warto stosować masaż mięśni po treningu?

Najprostszym sposobem łagodzenia bólów potreningowych jest masaż. Wie o tym każdy zawodowy sportowiec. Profesjonaliści są pod stałą opieką masażystów i fizjoterapeutów, którzy pomagają im dbać o właściwą regenerację całego ciała. Sprawa wygląda nieco inaczej wśród sportowców-amatorów. Osoby, które nie trenują zawodowo, bardzo często po zakończonym treningu nie podejmują żadnych czynności, by przyspieszyć regenerację organizmu – o masażu sportowym niestety też zazwyczaj nie myślą, a to błąd!

Masaż potreningowy stymuluje mięśnie oraz ma pośredni wpływ na układ krwionośny i naszą psychikę. Można oczywiście skorzystać z usług profesjonalnego masażysty, ale co w przypadku gdy takie usługi nie mieszczą się w naszym budżecie? Co robić, jeśli musimy wykonać go na cito, np. z powodu silnego bólu? Rozwiązaniem w takiej sytuacji może okazać się użycie podręcznego masażera.

Przy częstych i wymagających treningach siłowych…

Ulgę obolałym mięśniom przyniesie bezprzewodowy pistolet do masażu wibracyjnego Garett Beauty Powerful. Jego czytelny wyświetlacz LCD oraz wygodny panel z trzema przyciskami zapewniają łatwą i intuicyjną obsługę. 6 wymiennych końcówek umożliwia bezpieczny i komfortowy masaż dowolnej części ciała, zarówno większych partii, jak i pojedynczych punktów. Dzięki ergonomicznej budowie i niewielkiej wadze (846 g) dobrze leży w dłoni, co pozwala na swobodne dotarcie do każdej części ciała. Pistolet posiada aż 99 poziomów intensywności (do 3000 uderzeń na minutę!), dzięki czemu z sukcesem wykona zarówno delikatny masaż relaksujący, jak i mocne sportowe „rozbicie” spiętych, twardych mięśni. Garett Beauty Powerful jest wyposażony w wytrzymałą, litowo-jonową baterię o pojemności 2000 mAh.

Osobom o drobnej budowie ciała lub nastawionym na lżejsze treningi może przypaść do gustu bezprzewodowy Garett Beauty Powerful Mini – pistolet wibracyjny o nieco mniejszym rozmiarze (395 g). To urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz LED, baterię o pojemności 2000 mAh i oferuje 20-stopniową regulację mocy. W zestawie znajdziemy 4 wymienne końcówki: do masażu kręgów, mięśni, stawów/ścięgien i innych części ciała. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom oraz możliwości ładowania przez USB typu C Garett Beauty Powerful Mini doskonale sprawdzi się na wakacjach lub na siłowni, gdzie przyniesie ukojenie zmęczonym mięśniom.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem dla osób lubiących relaks w domowym zaciszu jest Garett Beauty Body Stick. Jego długi i wygodny uchwyt ułatwia samodzielny masaż pleców, dlatego warto po niego sięgać codziennie, zwłaszcza po wielu godzinach spędzonych w pozycji siedzącej. Posiada on 7, łatwo wymiennych końcówek, które rozluźnią obolałe i sztywne mięśnie oraz poprawią krążenie. Urządzenie oferuje 5 trybów pracy i 6 poziomów intensywności, zmienianych przy użyciu wygodnego przycisku regulacji mocy. Częstotliwość wibracji wynosi 1800-3000 obrotów na minutę. Dzięki wbudowanej baterii o mocy 1800 mAh, której pełne naładowanie zajmuje tylko 2 godziny, urządzenie działa bezprzewodowo.

A co w przypadku ludzi, których mięśnie są w ogólnie dobrej formie, ale czasami odczuwają sztywnienie karku i szyi lub po prostu marzą o przyjemnym masażu tej konkretnej części ciała? Dla nich najlepszym rozwiązaniem będzie poduszka do masażu Garett Beauty Relax. Ten miękki, wygodny i przyjemny w dotyku „rogal” oferuje 3 tryby pracy oraz połączenie masażu uciskowego i wibracyjnego. Dopasowuje się przy tym idealnie do kształtu ciała. Wbudowany akumulator pozwala na użytkowanie w każdym miejscu, zarówno w domu, jak i w podróży. W razie potrzeby można go podładować przy pomocy dołączonego zasilacza.

Każdy, kto choć raz korzystał z podręcznego masażera, wie, że jego stosowanie nie tylko przynosi ulgę obolałym i napiętym mięśniom, ale również jest świetną zabawą! Urządzenia te polubią nie tylko sportowcy-amatorzy, ale i profesjonaliści docenią ich zalety. Ich działanie sprawdzi się również w przypadku ludzi starszych. Masażer wibracyjny może więc okazać się świetnym pomysłem na prezent. Przecież masaż to luksus, na który zasługuje każdy z nas!

Author: Redakcja

Dodaj komentarz