Kominy stalowe do domu i dla przemysłu

Kominy stalowe do domu i dla przemysłu

Kominy stalowe do domu i dla przemysłu

Stalowe kominy są obecnie bardzo popularne i wiele inwestorów decyduje się na nie zamiast kominów tradycyjnych – murowanych. Gdzie można wykorzystać kominy stalowe? Jakie są ich najważniejsze zalety? Zapraszamy do sprawdzenia!

Jak zbudowane są kominy stalowe?

Stalowe kominy wykonane są ze stali o odpowiednich właściwościach, która na daje im wysoką odporność na uszkodzenia na skutek kontaktu ze spalinami. Najczęściej powstają one ze specjalnego gatunku stali kwasoodpornej.

W porównaniu do kominów tradycyjnych budowa kominów stalowych – https://kominprofil.pl/kominy-stalowe-przemyslowe-i-budowa-kominow-stalowych/ nie jest wymagająca, ponieważ płaszcz wykonany ze stali szlachetnej w tych kominach spełnia wtedy funkcję obudowy. Nie ma zatem potrzeby dodatkowego obudowywania takich kominów, co przekłada się również na ich prosty, szybki i tani montaż.

Stalowe kominy systemowe – dlaczego warto?

Obecnie najczęściej wybierana jest budowa kominów stalowych na podstawie systemów kominowych.

Systemy kominów stalowych obejmują różne współpracujące ze sobą elementy, dzięki którym można przygotować komin odpowiadający indywidualnym wymaganiom danej inwestycji jeszcze łatwiej.

Dodatkowym atutem kominów tego typu jest ich przystępna cena. Mogą być one również zamontowane we własnym zakresie, co także obniża koszty.

Kominy stalowe – zalety montażu

Do najważniejszych atutów kominów stalowych zalicza się:

  • Niski ciężar – dzięki temu transport i montaż komina nie są wymagające i mogą być tańsze,
  • Możliwość montażu przy ścianie – za pomocą specjalnych uchwytów montażowych,
  • Szerokie zastosowanie – mogą współpracować z różnymi rodzajami kotłów,
  • Wysoka trwałość – wykorzystanie specjalnych gatunków stali powoduje, że kominy te są wysoce odporne na uszkodzenia,
  • Prosty montaż – za pomocą kominów systemowych, które można dobrać do konkretnej inwestycji oraz do danego miejsca montażu.

Gdzie stosuje się kominy stalowe?

Stalowe kominy mają szerokie zastosowanie. Mogą być one używane zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w przemyśle.

W domach najczęściej używane są one do instalacji wykorzystujących kotły gazowe lub olejowe. Również można zastosować je do kotłów na paliwa stałe, dlatego mają one szerokie zastosowanie.

Bardzo często budowa kominów stalowych jest również wybierana w zakładach przemysłowych, ponieważ pozwalają one na łatwe i niedrogie zamontowanie niezbędnej instalacji, która będzie wysoce odporna na uszkodzenie na skutek kontaktu ze spalinami.

Budowa kominów stalowych – komu ją zlecić?

Adresy firm wykonujących kominy stalowe u klientów można znaleźć w internecie już teraz i zlecić prace fachowcom w tej dziedzinie.

Author: Redakcja

Dodaj komentarz