Nikotyna w woreczku. Co warto wiedzieć na temat woreczków nikotynowych?

Nikotyna w woreczku. Co warto wiedzieć na temat woreczków nikotynowych?

Nikotyna w woreczku. Co warto wiedzieć na temat woreczków nikotynowych?

Dzisiaj coraz więcej sklepów w Polsce ma w ofercie woreczki nikotynowe, nazywane również torebkami, saszetkami. To wyrób, który jest bardzo ciekawą alternatywą dla snus. Co warto wiedzieć na temat woreczków? Co dokładnie znajduje się ich środku? Jak należy je stosować?

Jak wyglądają torebki nikotynowe?

Woreczki, torebki z nikotyną mają postać niewielkich, zwykle białych woreczków, które wypełnione są naturalnymi włóknami roślinnymi nasączonymi nikotyną oraz substancjami smakowymi i zapachowymi.

Zwykle woreczki sprzedawane są w plastikowych albo w metalowych puszkach, które mogą też zawierać specjalną przegródkę przeznaczoną na zużyte woreczki.

Woreczki nikotynowe a snus – czym się różnią?

Pod względem swojego wyglądu woreczki nikotynowe White Snus Poland bardzo przypominają snus w woreczkach, czyli tytoń, ale w rzeczywistości są to inne wyroby, które mają też inne działanie.

Woreczki nikotynowe nie zawierają w składzie tytoniu, co powoduje, że nie powodują one nieprzyjemnego zapachu z ust i nie wywołują osadów na zębach. Zamiast tytoniu w woreczkach znajduje się nikotyna, czyli substancja aktywna występująca w tytoniu wraz z innymi składnikami.

Rodzaje woreczków nikotynowych

Torebki, saszetki nikotynowe dostępne obecnie w sprzedaży są oferowane w wielu wariantach, wobec tego można dobrać je specjalnie do konkretnych potrzeb, między innymi swojego gustu czy też oczekiwań względem ich mocy – ilości nikotyny.

Producenci oferują woreczki nikotynowe w wariantach smakowych i zapachowych jak cytrusowy, jagodowy, wiśniowy, miętowy, konopny, a to tylko kilka propozycji. Można więc łatwo dobrać je do swojego gustu.

Woreczki są też dostępne w różnych wariantach pod kątem ich „mocy”, a dokładnie ilości nikotyny. Można wtedy dobrać odpowiedni rodzaj woreczków do swoich oczekiwań, a także zmniejszać ich „moc” wtedy, gdy planuje się rzucić nałóg.

Jak stosuje się woreczki nikotynowe?

Bardzo dużym atutem woreczków nikotynowych jest ich dyskrecja. Są one przeznaczone do włożenia do ust, dlatego można z nich korzystać także w tych miejscach, gdzie palenie papierosów albo stosowanie e-papierosów jest zakazane.

Woreczek umieszcza się najczęściej za górną wargą, przy dziąśle. Wtedy na skutek działania ciepła oraz wilgoci dochodzi do wydzielania się z niego nikotyny, która przenika do układu krwionośnego. Towarzyszy temu wtedy uczucie lekkiego mrowienia. Zaleca się trzymanie woreczka w ustach maksymalnie do 30 minut.

Zatem woreczki nikotynowe mogą być ciekawą alternatywą dla innych wyrobów – snus, papierosów czy e-papierosów.

Author: Redakcja

Dodaj komentarz