Nowy Lexus LX bardzo blisko? Wszystko na to wskazuje

Nowy Lexus LX bardzo blisko? Wszystko na to wskazujeNowy Lexus LX bardzo blisko? Wszystko na to wskazuje

Ten model pojawił się na polskim rynku tylko raz, w limitowanej serii i niejako w drodze wyjątku. Za oceanem jest jednak popularnym wyborem wśród klientów, którzy nie uznają kompromisów. W Lexusie LX komfort i wygoda łączą się z terenowymi właściwościami w niespotykany sposób, a silnik V8 pod maską podkreśla, że nie ma tu miejsca na półśrodki. Wiele wskazuje na to, że Lexus LX doczeka się kolejnej generacji, a zagraniczne portale donoszą, że drogowe testy prototypów już trwają. Czego możemy się spodziewać po nadchodzącym modelu?

Lexus LX jest w dzisiejszych czasach prawdziwym ewenementem. Ten oparty na ramie SUV mierzy ponad 5 metrów, a pod jego maską pracuje widlasta ósemka. LX był sprzedawany również w Polsce, choć oferta ograniczyła się do limitowanej serii 50 sztuk. Auto jest dostępne w regularnej ofercie m.in. w Japonii czy Stanach Zjednoczonych, a tamtejsi klienci już niebawem będą mogli wybrać nowy model. Wszystko wskazuje bowiem na to, że drogowe testy Lexusa LX nowej generacji już trwają. Donosi o nich portal Lexus Enthusiast, powołując się na zdjęcia udostępnione przez TFLtruck.com.

 

Nowy styl Lexusa będzie widoczny w nadchodzącym LX

Fotografie nie przedstawiają zbyt wiele szczegółów, ale nawet mimo maskowania możemy zauważyć kilka detali wyróżniających nadchodzącego Lexusa LX. Pierwszym, co rzuca się w oczy w przypadku modelu w kamuflażu, jest pozioma listwa świetlna, przechodząca przez całą szerokość tylnej części auta. To rozwiązanie cechuje nowe modele Lexusa i zostało zastosowane w Lexusie UX czy nowej odsłonie modelu NX.

Sprawdzone rozwiązania?

Szpiegowskie zdjęcia zdradzają również, że auto w nowej odsłonie zachowa cechy obecnej generacji. Bardzo duży prześwit, masywna przednia część i sylwetka przypominająca Toyotę Land Cruiser, z którą auto dzieli część rozwiązań i podzespołów – wszystko to powinniśmy zobaczyć w nowym LX.

Choć na razie możemy oglądać tylko pierwsze zdjęcia, a na szczegóły musimy jeszcze poczekać, możemy być raczej spokojni o to, co Lexus zaproponuje klientom w kwestii wnętrza i wyposażenia. Obecna generacja LX jest jedną z najbardziej luksusowych terenówek na ziemi, a w jego wnętrzu możemy cieszyć się systemem audio Mark Levinson, podgrzewanymi i wentylowanymi siedzeniami, najwyższej jakości skórą czy bogatym zestawem systemów bezpieczeństwa.

 

Nowy Lexus LX – kiedy premiera?

Auto zostało przyuważone w Long Beach w stanie Kalifornia. Tablice rejestracyjne z Teksasu sugerują, że testy samochodu może nadzorować teksańska fabryka Toyoty, w której od 2006 roku powstają doskonale sprzedające się modele takie, jak Tacoma czy Tundra. Gdy zamaskowany prototyp przejdzie zaplanowane testy, z pewnością łatwiej będzie przewidzieć datę premiery auta. Nieoficjalnie mówi się o 2022 roku.

Author: Redakcja

Dodaj komentarz