Pierwsza naprawdę inteligentna kamera do auta

Pierwsza naprawdę inteligentna kamera do auta

Pierwsza naprawdę inteligentna kamera do auta

Firma Nextbase, globalny lider w dziedzinie technologii kamer samochodowych, zapowiedziała dziś wprowadzenie do swojej oferty pierwszą naprawdę inteligentną kamerę samochodową Nextbase iQ, która w pełni wykorzystuje łączność sieciową oraz sztuczną inteligencję.

Nextbase iQ to zapowiedź nowej generacji technologii do samochodów połączonych z Internetem, dzięki której pojazd jest inteligentniejszy i bezpieczniejszy, a jazda bardziej komfortowa. Ten przełomowy produkt Nextbase wykracza poza kategorię kamer samochodowych, wykorzystując najnowszy potencjał sztucznej inteligencji i oferując dostęp w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca oraz w każdej chwili za pośrednictwem aplikacji iQ.

Netxbase iQ zapewnia użytkownikom wszystkie funkcje, których mogą oczekiwać od najlepszych domowych systemów monitoringowych — ale tym razem w samochodzie. Kierowcy mogą korzystać z licznych funkcji, takich jak odbieranie alarmów w czasie rzeczywistym i uzyskiwanie dostępu do nagrań wideo ze zdarzeń, nawet kiedy nie są przy samochodzie.

„Nextbase iQ nie ma sobie równych na rynku” — mówi Richard Browning, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Nextbase. „Przez ponad dwa lata opracowywaliśmy od podstaw nowe wcielenie kamery samochodowej i stworzyliśmy pierwszą na świecie prawdziwie inteligentną kamerę samochodową, która wykorzystuje sztuczną inteligencję oraz łączność z chmurą, by zapewniać kierowcom poczucie pełnego bezpieczeństwa. Żaden dotychczasowy inteligentny produkt do samochodu łączącego się z siecią nie oferował aż tylu korzyści. Udoskonaliliśmy funkcjonalność naszych — i tak już najlepszych w tej klasie — kamer samochodowych i wzbogaciliśmy ją o niespotykaną dotychczas technologię pomagającą kierowcom zarówno w drodze, jak i poza pojazdem.

Ewolucja technologii postępuje szybciej niż cykl rozwoju pojazdów. W związku z tym Nextbase oferuje technologie zwiększające bezpieczeństwo kierowcy i samochodu oraz ułatwiające jazdę, w tym niezrównaną funkcjonalność kamery samochodowej, których próżno szukać w znakomitej większości pojazdów na całym świecie. Nextbase iQ to gwarancja większej inteligencji i bezpieczeństwa dla każdego kierowcy i samochodu.

Nextbase iQ oferuje najlepszą na świecie technologię wideo o rozdzielczości 4K z wykorzystaniem trzech kamer, która umożliwia rejestrowanie obrazu na zewnątrz i wewnątrz samochodu oraz zapewnia dostęp do nagrań w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca na świecie, a także przesyła powiadomienia. Na zupełnie nowy design Nextbase iQ wpłynęły wyniki szeroko zakrojonych prac badawczo-rozwojowych mających na celu uzyskiwanie najlepszej w branży jakości obrazu oraz widoków monitorowania samochodu.

Na drogach coraz częściej dochodzi do niepożądanych sytuacji, takich jak przejawy agresji czy kontrole policyjne, które zwiększają obawy kierowców. Nextbase iQ oferuje w związku z tym Tryb świadka — aktywowaną głosowo i błyskawicznie funkcję nagrywania, która automatycznie zapisuje obraz w chmurze i udostępnia go kontaktom alarmowym lub innym wyznaczonym osobom (np. współmałżonkowi albo rodzicowi) w czasie rzeczywistym. Dzięki temu kierowca nie musi się już nigdy mierzyć ze stresującą sytuacją w pojedynkę.

Spośród innych funkcji wyróżniających Nextbase iQ warto wymienić:

Technologie NXT

W celu ochrony kierowców, pasażerów i pojazdów zastosowano w Nextbase iQ liczne, oczekujące na patenty technologie Nextbase NXT wykorzystujące sztuczną inteligencję i łączność z chmurą.

 • Dostęp w czasie rzeczywistym w dowolnej chwili i miejscu
 • Spatial Awareness Technology (technologia orientacji przestrzennej) — specjalnie zaprojektowana pod kątem tego zastosowania sztuczna inteligencja, która przewiduje i rejestruje zdarzenia bez względu na to, czy użytkownicy są w samochodzie, czy poza nim.
 • Szybkie i niezawodne połączenie z chmurą przy użyciu dwóch rodzajów łączności: NXT Dual Link Wi-Fi i 4G
 • Ultradokładne wyznaczanie pozycji przy użyciu satelitów GPS umożliwiające szybkie i wygodne śledzenie pojazdu.

Wspomaganie kierowcy

Nextbase iQ wyznacza nowy etap ewolucji najlepszej na świecie funkcjonalności kamery samochodowej obsługiwanej bez używania rąk.

 • Jedyny na świecie system trzech kamer wideo działających na podczerwień z rozdzielczością 4K rejestruje w dzień i w nocy obraz o rozdzielczości 4K z przodu oraz 1440p z tyłu i wewnątrz pojazdu.
 • Witness Mode (tryb świadka) umożliwia natychmiastowe, aktywowane głosowo nagrywanie bez używania rąk, przesyłanie nagrań do chmury i ich udostępnianie — dzięki temu kierowcy w najtrudniejszych chwilach mogą polegać na bezpiecznym materiale dowodowym.
 • Live View (widok na żywo) zapewnia dostęp w czasie rzeczywistym do samochodowego systemu kamer z dowolnego miejsca na świecie.
 • Native Voice Control (natywny system sterowania głosowego) umożliwia kierowcom szybkie, intuicyjne i precyzyjne wydawanie poleceń sterujących różnymi funkcjami bez odrywania rąk od kierownicy, a oczu od drogi.
 • Valet Mode (tryb obsługi) umożliwia ustawienie różnych alarmów informujących właściciela pojazdu o pewnych sytuacjach po przekazaniu samochodu innym osobom, na przykład obsłudze parkingu czy warsztatu albo dziecku czy znajomemu.

Bezpieczeństwo kierowcy

Inteligentna, połączona z Internetem i przewidująca technologia zapewnia podczas podróży bezpieczeństwo takie jak w monitorowanym budynku.

 • NXT Video przy użyciu wielokrotnie nagradzanego systemu rejestracji wideo przy słabym oświetleniu precyzyjnie nagrywa tablice rejestracyjne, znaki drogowe oraz inne decydujące szczegóły w razie zdarzenia wewnątrz albo na zewnątrz pojazdu
 • Roadwatch AI wykorzystuje sztuczną inteligencję do monitorowania w czasie rzeczywistym szybkości i trajektorii innych pojazdów
 • Emergency SOS (ESOS) — Nextbase to jedyna marka kamer samochodowych, które, począwszy od serii 2, automatycznie powiadamiają służby ratunkowe, przekazując dane lokalizacji i inne ważne informacje w razie poważnego wypadku
 • Driver Aware (DMS) to inteligentny system monitorowania kierowcy zapobiegający rozproszeniu uwagi lub przysypianiu podczas jazdy
 • Vehicle Aware (ADAS) to zaawansowany system asysty kierowcy, który monitoruje drogę i samochody z przodu, ostrzegając przed zagrożeniami ze strony pojazdów i pieszych przy użyciu technologii orientacji przestrzennej Nextbase Spatial Awareness Technology
Author: Redakcja

Dodaj komentarz