frankowicze

Pomoc dla frankowiczów w kancelarii frankowej – kiedy się do niej zwrócić?

Aktualnie coraz więcej osób przygląda się bliżej swoim kredytom frankowym, a dokładnie umowom. Wynika to z faktu, że wiele banków stosowało w nich niekorzystne dla klientów zapisy, które również były niezgodne z prawem. Gdy są one obecne w umowie, mogą spowodować przewalutowanie kredytu lub nawet jego unieważnienie, co może być dla kredytobiorcy bardzo korzystne!

Klauzule abuzywne w umowach kredytów frankowych

Kredyty frankowe, czyli inaczej te, które są udzielane we franku szwajcarskim, były niegdyś w Polsce niezwykle popularne. Zaciągało je wiele osób, które dzięki nim mogły łatwo kupić wymarzone mieszkanie czy zbudować swój dom.

Banki często jednak zawierały w takich umowach kredytowych klauzule abuzywne. Termin ten odnosi się do zapisów niezgodnych z prawem, a przez to po prostu nieważnych. Odnosiły się one głównie do przewalutowania kredytu, które nie było korzystne dla kredytobiorcy, ponieważ dodatkowo zarabiał na nim bank.

Jak sprawdzić, czy w umowie kredytu frankowego znajdują się klauzule abuzywne?

Aby określić, czy umowa kredytowa obejmuje klauzule abuzywne, konieczne będzie jej dokładne przeanalizowanie. W tym celu warto zdecydować się na pomoc doświadczonych w tej dziedzinie prawników.

Takie usługi oferowane są obecnie głównie przez kancelarie prawne nazywane kancelariami frankowymi. Specjalizują się one w prowadzeniu tego typu usług na zamówienie klientów, dlatego też mogą one dać odpowiedź na pytanie, czy umowa jest prawidłowa czy też zawiera ona nieodpowiednie zapisy i może być podstawa do wytoczenia bankowi procesu.

Gdy chodzi o grupę jak frankowicze Gliwice – https://jpm-adwokaci.pl/kredyty-walutowe/ są jednym z miast, gdzie takie usługi można obecnie wybrać. Są one prowadzone w renomowanych kancelariach prawnych z dużym doświadczeniem.

Kancelaria frankowa – co możesz zyskać dzięki współpracy?

Współpraca z kancelarią frankową niesie za sobą wiele korzyści dla osób mających kredyty frankowe. Wówczas nie tylko jej prawnicy mogą przeanalizować umowę, ale dodatkowo mogą też reprezentować klienta w sytuacji, gdy ten zdecyduje się na wytoczenie sprawy przeciwko bankowi.

Kancelarie zajmują się wtedy przygotowaniem odpowiedniego pozwu oraz innych dokumentów i reprezentują one swojego klienta w całym przebiegu postępowania. Wsparcie doświadczonych prawników jest wtedy nieocenione, ponieważ znają oni dokładnie przepisy prawa i mogą pomóc klientowi w walce z bankiem.

Czym może skutkować wytoczenie sprawy dotyczącej kredytu frankowego?

Rozwiązaniem może być wtedy rozwiązanie umowy, co nierzadko daje też zwrot pieniędzy, ponieważ stosuje się wtedy korzystny przelicznik z dnia zawarcia umowy. Druga opcja to przewalutowanie kredytu na złotowy jak w dniu zawarcia umowy.

Author: Redakcja

Dodaj komentarz