Postaw na zdrowie – jak skutecznie wprowadzić prawidłowe nawyki żywieniowe?

Postaw na zdrowie – jak skutecznie wprowadzić prawidłowe nawyki żywieniowe?

Postaw na zdrowie – jak skutecznie wprowadzić prawidłowe nawyki żywieniowe?

Wystarczy zaledwie 30 dni, by wyrobić zdrowe nawyki żywieniowe, które staną się naszą codziennością. Zbilansowana dieta wpływa na poprawę jakości życia i utrzymanie organizmu w dobrej kondycji. Regularne posiłki nie tylko przekładają się na lepszy wygląd sylwetki i ogólne zdrowie, ale także wspierają w byciu konsekwentnym w naszych codziennych wyborach.

Posiadamy określone przyzwyczajenia, jednak nie wszystkie są korzystne dla naszego organizmu. Dlatego każdy dzień jest dobrym momentem, by wprowadzić w życie zdrowsze nawyki. Na początek warto ustalić sobie określone cele i skupić się na wprowadzeniu 2-3 zmian. Wykluczenie cukru, regularne spożywanie zbilansowanych posiłków oraz picie odpowiedniej ilości wody to jedne z nawyków, od których wprowadzenia dobrze zacząć. Wystarczy kilka prostych kroków, które dzięki systematyczności i konsekwencji w działaniu już po miesiącu staną się nieodłącznym elementem naszego życia.

Zdrowe zamienniki cukru

Przeciętny Polak rocznie spożywa nawet 40 kg białego cukru, ukrytego pod różnymi postaciami. Aż trudno uwierzyć, że to tyle samo, co pokaźnych rozmiarów worek treningowy. Nic dziwnego, że nadmierne jego spożywanie prowadzi do licznych chorób cywilizacyjnych, w tym otyłości, nadwagi, a także cukrzycy. Chcąc zadbać o swoje zdrowie powinniśmy rozważyć rezygnację z cukru w diecie. Co prawda, jego całkowite wykluczenie może być dla wielu z nas trudne i wymagać czasu. Wówczas warto przeanalizować nasz codzienny jadłospis i zacząć stopniowo rezygnować ze spożywania cukru.

– Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że cukier jest ukryty m.in. w wyrobach mięsnych czy ketchupie. Jeśli jest on obecny w diecie w dużych ilościach, to powinniśmy eliminować go metodą małych kroków. Zacznijmy od rezygnacji ze słodzenia kawy czy herbaty, a następnie  postarajmy się ograniczyć słodkie przekąski. Zamiast sięgać po niezdrowe przekąski (chipsy, ciastka) warto postawić na owoce i warzywa lub zdrowsze warianty słodyczy, które zaspokoją nasz głód, a dodatkowo będą miały pozytywny wpływ na naszą sylwetkę. Jeśli samodzielna kontrola sprawia nam trudności rozważmy dietę pudełkową, która pomoże nam kontrolować spożywane kalorie, a co najważniejsze – zadba o dostarczenie najwyższej jakości składników – podkreśla mgr Łukasz Sieńczewski, główny konsultant dietetyczny SuperMenu by Anna Lewandowska.

Regularne posiłki dzięki diecie pudełkowej

Istotne jest nie tylko to, co jemy i pijemy, ale również zachowanie systematyczności. Często chcemy zmienić dotychczasową dietę i wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe, ale nie wiemy jak się do tego zabrać. Ze względu na brak specjalistycznej wiedzy z obszaru zdrowego odżywiania samodzielne układanie jadłospisu może często wymagać od nas sporego nakładu pracy. Catering dietetyczny, taki jak SuperMenu, jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które poszukują specjalistycznych diet ze względu na ograniczenia żywieniowe, a przy tym cenią wygodę i najwyższą jakość składników. Rozwiązanie to sprawdzi się również w przypadku tych, którzy nie mają czasu na staranne planowanie posiłków, zakupy potrzebnych produktów, czy gotowanie.

Author: Redakcja

Dodaj komentarz