choinka

Prezenty świąteczne w związku. Ciekawe zwyczaje par

Zasady obowiązują nie tylko w najważniejszej sferze związku. Pojawiają się także przy najróżniejszych okazjach. Każda para ma swoje unikalne zwyczaje. Zdarzają się również uniwersalne zasady, które dotyczą wspólnego robienia zakupów, płacenia za obiad w restauracji na zmianę, a także cyklicznego wychodzenia do kina lub teatru na początku miesiąca. Podobnym zasadom podlegają prezenty świąteczne. Oto kilka ciekawych sposobów na zorganizowanie trafionych upominków świątecznych dla ukochanej osoby.

Zasada nieprzekraczania pewnej kwoty

prezenty świąteczne
źródło: http://foter.com/

Obowiązywała ona między mną i moją przyszłą żoną w czasie trwania nieformalnego związku. Wiele znajomych par miało podobny zwyczaj. Wiązał się on z ograniczonym budżetem, który mieliśmy oraz tym, by nie robić drugiej osobie przykrości. Kwota, którą początkowo założyliśmy, nie przekraczała 50 złotych. Z czasem wzrosła do stu i 150 złotych za prezenty świąteczne i urodzinowe. Po ślubie wiele się nie zmieniło, ponieważ uważamy, że najbardziej trafione prezenty każdy kupi sobie samemu. Natomiast do 150 złotych można kupić kilka ciekawych upominków, czy gadżetów.

Zasada przydatnych prezentów

Dzieci nienawidzą dostawać prezentów w postaci bielizny i perfum. Wolą zabawki, gry i wszystkie mniej użyteczne w życiu codziennym rzeczy. Dorośli mają inne priorytety. Zwykle wydają pieniądze na takie „zabawki” i „gadżety”, które nie są im niezbędne. Gdy przychodzi czas kupienia czegoś pożytecznego, robią to z musu. Dlatego prezenty dla niej i dla niego mogą mieć charakter bardzo przydatny. Skoro nie lubisz kupować dla siebie perfum czy bielizny, ustal z dziewczyną, że chętnie przyjmiesz od niej prezent w postaci perfum, których zapach jej się podoba i ciepłych skarpetek z jej ulubionym wzorem. Nawet koszulka czy czapka na zimę wchodzi w skład tych prezentów.

Zasada prezentu na życzenie

upominek
źródło: http://foter.com/

Ostatnia genialna zasada, którą szczególnie lubię wdrażać w życie. Wraz z partnerem ustalacie co kupić na gwiazdkę, ale bez szczegółów. Na przykład zauważyłeś, że masz stary zniszczony plecak. Tym samym mówisz ukochanej, że chciałbyś dostać plecak na święta, ale nie masz na myśli konkretnego modelu, koloru i stylu. Kobieta może zaproponować, że chciałaby dostać od ciebie nową suszarkę lub zegarek. Mając ustalony budżet i znając gust chłopaka lub dziewczyny na pewno traficie z właściwym modelem przedmiotu.

Gdyby wasze pomysły na prezenty do kwoty 100 czy 300 złotych były mizerne, to proponuję udać się do tego artykułu. Ponad 40 różnych pomysłów na upominki czeka – http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=18043322&ticaid=118266

Author: Tomek

Dodaj komentarz