traktorki

Traktory do dużego ogródka, sadu i prywatnego boiska

W pewnym wieku praca w ogrodzie sprawia jedyną przyjemność, na jaką może pozwolić sobie człowiek. Wyjątkiem są pasjonaci, którzy dla swojego trawnika i sadu zrobiliby wszystko. Pośrodku znajdują się ludzie, tacy jak ja. Lubią przebywać w ogrodzie i dbają o jego wygląd, bo muszą. Markety typu „dom i ogród” i ich dział elektryczno-spalinowy to wybawienie dla takich leni jak ja. W szczególności, gdy chodzi o koszenie trawnika.

Zabawy w ogrodzie

traktory
źródło: http://foter.com/

Koszenie trawy przy użyciu tradycyjnej kosiarki spalinowej lub elektrycznej nie jest czynnością relaksującą. Jazda traktorem ogrodowym z kosiarką zamontowaną pod podwoziem to zabawa, a nie praca. Nie zrozumcie mnie źle. W tytule podkreśliłem miejsca, w których zastosowanie traktorków do koszenia (https://dom.wp.pl/koszenie-trawy-coz-to-za-przyjemnosc-6136347899094657a) ma sens. W ogrodzie wielkości dużego pokoju lub nawet na posesji, w której trawnik zajmuje kilkadziesiąt metrów, a wokół niego rośnie mnóstwo krzewów i kwiatów, nie ma sensu używać takiej maszyny. Lepiej wydać pieniądze na automatycznego robota koszącego. To młodszy brat robota odkurzającego. Dwa lata temu nie rekomendowałbym zakupu żadnego z robotów, ale teraz można zaufać ich czujnikom i dokładności.

Traktory na każdą porę roku

Gdyby jedynym zdaniem traktorka ogrodowego było koszenie trawnika, to nikt poza klubami piłkarskimi, parkami miejskimi i zamożnymi posiadaczami wielohektarowych ogrodów, nie kupowałby ich na taką skalę. A wierzcie mi, że ich popularność rośnie z każdym rokiem. Problem widzę natomiast w tym, że masowo kupowane są najniższej jakości tanie traktorki producentów „no name”. Ich twórca nie przewidział dla nich zastosowania w zimie podczas odśnieżania i jesienią jako odkurzacz do liści. Dla markowych traktorków ogrodowych wielozadaniowość jest wpisana w regulamin użytkowania. Części, z jakich składają się te tanie urządzenia ogrodowe to mieszanka części dostępnych na rynku (co jest niewątpliwie plusem) i podzespołów trudnych do serwisowania. Dlatego większa awaria kończy się dla nich wędrówką na cmentarzysko traktorów, bez możliwości reanimacji.

traktory
źródło: http://foter.com/

Nie kupuj drogiego sprzętu ogrodowego, by wkurzyć sąsiada. Kup go dla swojej wygody, oszczędności czasu i sił, które można spożytkować na inne rzeczy. Tyczy się to nie tylko tytułowego traktorka, ale także robota do koszenia trawnika o mniejszej powierzchni. Estetyczny ogród można utrzymać niskim nakładem pracy, ale nie przy zerowym wkładzie pieniężnym.

Author: Tomek

Dodaj komentarz