Uber kontra taxi

Na co dzień poruszamy się piechotą, komunikacją miejską lub własnym samochodem. Czasami zdarzają się jednak sytuacje gdy musimy sięgnąć po zupełnie inny środek transportu – taksówkę lub niezrzeszonego przewodnika. Obie te formy przejazdu mają, oczywiście, zarówno swoich zwolenników oraz przeciwników, a dla niezdecydowanych krótka analiza obu środków transportu.

Amerykańskie przedsiębiorstwo

Uber to amerykańskie przedsiębiorstwo, którego główna siedziba znajduje się w San Francisco. Popularność zdobył sobie dzięki mobilnej aplikacji. W skrócie – Uber wyszukuje i wysyła kierowcę znajdującego się najbliżej klienta. Dzięki aplikacji od razu także poznam koszt przejazdu, a odpowiednia kwota zostanie automatycznie zablokowana na naszej karcie.

Uber kontra taxi

Przeciwnicy tej platformy przewozowej pośród jej wad wymieniają między innymi: przypadkowość kierowców (kierowcami są osoby prywatne) oraz płynność cen (te zależą np. od natężenia zapotrzebowania na przejazdy oraz ilości dostępnych kierowców).

W korporacji

Tradycyjne taksówki to tzw. firmy z tradycjami. Wśród ich zalet wymienia się rzetelność kierowców (kierowcy mają uprawnienia do komercyjnego przewozu ludzi i ukończone kursy taksówkarskie), możliwość dojazdu do miejsc zastrzeżonych (takich jak centra miast) oraz brak dodatkowych opłat (np. za rezygnację z kursu) i stałość cen. Do wad zaliczyć możemy wyższe ceny niż w niezrzeszonych przedsiębiorstwach przewozowych oraz konieczności dokonywania płatności gotówką (większość polskich taksówek nie jest jeszcze wyposażona w czytniki kart płatniczych).

Uber kontra taxi

Dodaj komentarz