usterka w samochodzie

Usterki układu hamulcowego w samochodzie Kia – objawy i naprawa

Twój samochód Kia ma problemy z hamowaniem? Zobacz, jakie są najczęstsze usterki związane z układem hamulcowym w pojazdach Kia!

Naprawa hamulców w samochodzie Kia – kiedy jest konieczna?

Układ hamulcowy w samochodzie ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa prowadzenia pojazdu oraz jednocześnie dla jego pasażerów. Usterki tego typu układu mogą prowadzić do poważnych wypadków.

Jeżeli pojawiają się takie usterki, można zdecydować się na autoryzowany albo na niezależny serwis Kia który dokładnie zapozna się z pojazdem oraz będzie mógł wskazać na przyczynę usterki. Następnie może on wykonać niezbędne prace naprawcze, aby samochód był ponownie sprawny i nadawał się do bezpiecznej jazdy.

Jakie usterki układu hamulcowego najczęściej pojawiają się w samochodach marki Kia?

Zużyte klocki hamulcowe

Klocki hamulcowe są rodzajem części samochodowych, które zużywają się z upływem czasu. Objawami zużytych klocków hamulcowych są w szczególności piski lub zgrzyty podczas hamowania, wydłużona droga hamowania lub odczuwane pulsowanie podczas naciskania pedału hamulca.

Naprawa tego typu usterki jest bardzo prosta i nie jest ona związana z wysokim kosztem, ponieważ polega na wymianie klocków hamulcowych.

Uszkodzone tarcze hamulcowe

Tarcze hamulcowe mogą ulec zniszczeniu podczas użytkowania samochodu, głównie z powodu nadmiernego ciepła lub intensywnego zużycia. Najczęściej pojawiające się wtedy symptomy to pulsowanie lub wibracje pedału hamulca, hałas podczas hamowania lub nierównomierne zużycie klocków hamulcowych.

W takim przypadku naprawa samochodów Kia – https://wroclawski.com.pl/serwis-kia/ również nie jest skomplikowana i wymaga ona wymiany tarcz hamulcowych na nowe.

Wyciekający płyn hamulcowy

Wyciek w układzie hamulcowym może prowadzić do utraty ciśnienia płynu hamulcowego, co może spowodować awarię hamulców. Objawy wycieku płynu hamulcowego to przede wszystkim odczuwalnie pedał hamulca, prezentowany przez deskę rozdzielczą niski poziom płynu hamulcowego lub widoczny wyciek pod samochodem.

Naprawa tej usterki polega na zlokalizowaniu i naprawieniu nieszczelności albo na wymianie wszelkich uszkodzonych elementów w układzie hamulcowym.

Zacinający się zacisk, tłoczek hamulcowy

Tłoczek hamulcowy odpowiada za hamowanie i może on powodować również usterki hamulców, co prowadzi do trudności z jazdą, zwiększonego zużycia klocków hamulcowych i potencjalnego uszkodzenia tarcz hamulcowych. W takim przypadku dochodzi do rozgrzewania się hamulców, może pojawić się zapach spalenizny lub nierównomierne zużycie klocków hamulcowych.

Naprawa takich usterek polega również na wymianie elementów, czyli w tym przypadku zacisku, tłoczka hamulcowego.

Author: Redakcja

Dodaj komentarz