wakacje

Wakacje w Egipcie 2022 – 3 miejsca, które warto zobaczyć

wakacjeEgipt co roku przyciąga niezliczone tłumy turystów. Egzotyczne miejsca są magnesem na wczasowiczów, którzy chcą zarówno odpocząć na szerokich i czystych plażach, jak i zobaczyć niezwykłą architekturę oraz najsławniejsze miejscowe zabytki. Jakie trzy miejsca szczególnie warto zobaczyć w trakcie wakacji w 2022 roku? Podpowiadamy.

1. Piramidy w Gizie

Spędzając wymarzone wakacje w Egipcie warto zobaczyć jeden z siedmiu cudów świata starożytnego, czyli sławne na cały świat piramidy w Gizie. Oprócz oglądania niezwykłych budowli od zewnątrz, istnieje także możliwość zwiedzenia ich w środku. Wiąże się to oczywiście z nieco wyższym kosztem, ale wrażenia przebywania w tym miejscu będą z pewnością niezapomniane. Koniecznie należy także zobaczyć sławnego Sfinksa, który znajduje się zaraz obok piramid. Turyści szczególnie upodobali sobie tą niesamowitą budowlę i chętnie robią sobie przy niej zdjęcia. Ciekawą atrakcją jest także możliwość przejechania się na wielbłądzie.

2. Marsa Alam

Marsa Alam to bardzo popularna miejscowość w Egipcie. Słynie przede wszystkim z bogatej oferty luksusowych hoteli, które wbrew pozorom, nie są wcale kosztowne. Wakacje w Marsa Alam upodobały sobie szczególnie osoby, które chcą odpocząć od hałasu i tłoku egipskich miast oraz rozkoszować się czystymi plażami oraz bliskością natury. Jest to bardzo malownicze miejsce, które pozwala wypocząć oraz oferuje wysoki standard usług turystycznych.

Zobacz także: https://mojemusthave.com.pl/najwieksze-atrakcje-turystyczne-grecji-co-warto-zobaczyc/

Warto także wiedzieć, że oprócz rozbudowanej infrastruktury hotelowej można liczyć także na wiele atrakcji w postaci na przykład sportów wodnych. Mowa tutaj zwłaszcza o nurkowaniu oraz windsurfingu. W zależności od wyboru konkretnego hotelu można liczyć zarówno na ciszę i spokój, jak i na głośne życie nocne. Znajdują się tutaj kluby, które przyciągają osoby spragnione rozrywki do białego rana.

3. Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh to bardzo popularny kurort wybierany przez turystów z całego świata. Znajduje się na końcu Półwyspu Synaj. Odwiedzając to miejsce można liczyć na zawsze idealną pogodę, ciepłą wodą oraz czyste i niezatłoczone plaże. Nieopodal tego miejsca znajduje się lotnisko, więc nie można narzekać na dyskomfort związany z dalekim dojazdem autokarem. Oprócz wypoczynku na plaży, warto także udać się bezpośrednio do miasta Sharm El Sheikh w którym koniecznie trzeba zobaczyć niezwykłe, wiekowe zabytki oraz zakupić pamiątki. Historyczna część miasta cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród turystów podążających za śladami starożytnej historii. Wakacje w Egipcie warto zarezerwować za pośrednictwem znanego biura podróży https://www.traveligo.pl/.

Author: Redakcja

0 thoughts on “Wakacje w Egipcie 2022 – 3 miejsca, które warto zobaczyć

Dodaj komentarz