Wola Park razem z IKEA na rzecz świadomości ekologicznej warszawiaków

Wola Park razem z IKEA na rzecz świadomości ekologicznej warszawiaków

Wola Park razem z IKEA na rzecz świadomości ekologicznej warszawiaków

Wola Park w licznych projektach inspiruje swoich klientów do dokonywania lepszych, bardziej proekologicznych i zrównoważonych wyborów każdego dnia. Aby działać na rzecz ochrony środowiska, edukacji klimatycznej i idei zero waste, warszawskie miejsce spotkań połączyło siły z IKEA Targówek oraz IKEA Janki w ramach kampanii „Działania dobre dla planety. Róbmy to razem!”. Od 23 maja do 18 czerwca br. dla klientów Wola Parku zaplanowano serię warsztatów, specjalną ekspozycję czy artykuły w promocyjnych cenach.

„Działania dobre dla planety” – bo razem, możemy więcej

Aby wywierać pozytywny wpływ na ludzi, społeczności i planetę, potrzebne jest współdziałanie, a także zaangażowanie nas wszystkich. Dlatego Wola Park z IKEA Targówek i IKEA Janki połączyły swoje siły, by działać na rzecz edukowania i angażowania warszawiaków w prowadzenie lepszego, bardziej zrównoważonego życia. Dlatego w ramach zorganizowanej wspólnie kampanii „Działania dobre dla planety. Róbmy to razem!”, która rozpoczyna się w poniedziałek, 23 maja br., na klientów Wola Parku czekają liczne wydarzenia i atrakcje. Wiele z nich odbędzie się we Współdzielniku, czyli wyjątkowym miejscu aktywności lokalnej promującym życie w duchu circular economy i zero waste.

Warsztaty – naprawa AGD, cyrkularna biżuteria i ekologiczne kosmetyki

Na 28 maja dla wszystkich odwiedzających zaplanowano etnograficzne warsztaty dla dzieci „Tradycje zero waste”. Podczas „Warsztatu naprawczego” 3 i 10 czerwca będzie można przynieść swój zepsuty sprzęt drobnego AGD i dowiedzieć się, jaką część należy dokupić i w jaki sposób ją wymienić. Kolejnego dnia klienci Wola Parku podczas warsztatu „Kiedyś koszulka, teraz korale” będą mogli dać drugie życie swoim znoszonym t-shirtom, z których będą mogli wykonać modną biżuterię. Serię wydarzeń zamknie 11 czerwca spotkanie „Świadoma pielęgnacja włosów – Ręczny wyrób szamponów w kostce”, podczas którego będzie można wykonać dla siebie ekologiczny szampon pochodzenia roślinnego.

Zapisy na warsztaty i więcej szczegółów dostępne są na stronie: https://wck-wola.pl/nasze-miejsca/wspoldzielnik/.

– Jednym z naszych priorytetów jest edukowanie klientów na temat zrównoważonej konsumpcji i idei less waste. W minionym roku we współpracy z Wolskim Centrum Kultury stworzyliśmy ekologiczno-edukacyjny projekt Współdzielnik, miejsce odpowiadające na potrzeby klientów Wola Parku i lokalnej społeczności, zachęcające do działania zgodnie z zasadami ekologii i zero waste. Bardzo się cieszymy, że wspólnie z IKEA możemy robić jeszcze więcej na rzecz edukacji w tym zakresie. Dlatego też zachęcamy wszystkich odwiedzających do wzięcia udziału w naszej wspólnej akcji „Działania dobre dla planety. Róbmy to razem!”. W jej ramach będzie można wziąć udział w licznych warsztatach oraz dowiedzieć się, jak w codziennym życiu ograniczać ilość odpadów.

Wszystkim inicjatywom w naszym miejscu spotkań towarzyszy dbanie o zrównoważony rozwój, gdyż nieustannie chcemy wywierać pozytywny wpływ na ludzi, społeczność i planetę – mówi Anna Bozhenko, Dyrektorka Centrum Handlowego Wola Park.

 

Author: Redakcja

Dodaj komentarz