Wygadaj się!

Wygadaj się!

Problemy w domu? Nie możesz dogadać się z mężem lub żoną? A może szef Cię męczy i nie wiesz jak to zrobić? Jeśli dręczą Cię problemy, a Ty nie masz już komu się wygadać, szkoda czasu na nerwy! Zdecyduj się na rozmowę z kimś, kto wie jak Ci pomóc.

psycholog warszawa mokotów
Źródło: stressfree.pl

W polskiej tradycji bardzo powszechne jest otwieranie się na innych, mówiąc o swoich problemach. Choć być może rzeczywiście takie swoiste “wygadanie się” może nam pomóc w pozbyciu się problemu, to jednak warto mieć na uwadze to, że wiele osób w stosunku do których uzewnętrzniamy się ze swoimi kłopotami, mogą nie do końca być wiarygodnymi partnerami w rozmowie. Szczególnie, jeśli do takich rozmów dochodzi, mówiąc potocznie, “przy flaszce”, jak to często w naszym kraju bywa. Głównie chodzi o to, że między ludźmi zawsze w grę wchodzą emocje, a w sytuacjach kryzysowych nie są one specjalnie potrzebne.

zdenerowany mężczyzna
Źródło: www.psychowiedza.com

A może psycholog?

Do niedawna dźwięk słowa psycholog wywoływał nieprzyjemne ciarki na plecach u wielu naszych rodaków. Ten termin nieodłącznie kojarzy się ze słowem psychiatra, które przecież  oznacza lekarza dla osób umysłowo chorych. Na szczęście, do psychologa mogą się udać wszyscy, także osoby zdrowe które przejściowo doświadczają jakichś problemów w swoim życiu.

psycholog warszawa mokotów
Źródło: www.autistickedite.cz

Dlaczego warto?

Cóż, przede wszystkim psycholog jest osobą neutralną. Oznacza to, ze niezależnie od tego, z jakich problemów mu się zwierzysz, nie będzie on (lub ona) oceniać Ciebie jako osoby, a jego wypowiedzi wcale nie będą negatywnie nacechowane. Psycholog nikogo nie faworyzuje – jest tu po to by Ci pomóc dojść do ładu ze swoim życiem! Dodatkowo, jak mówi psycholog z warszawskiego Mokotowa, wizyta u psychologa może zdecydowanie pomóc Ci w diagnozie ewentualnych zaburzeń, które możesz mieć. To nie wstyd mieć problem!

u psychologa
Źródlo: studenci.gumed.edu.pl
Author: Tomek

Dodaj komentarz