Zmiana opon czy... auta? Tej wiosny decyzja nie jest łatwa

Zmiana opon czy… auta? Tej wiosny decyzja nie jest łatwa

Zmiana opon czy... auta? Tej wiosny decyzja nie jest łatwa

Dla większości kierowców sygnałem o nadejściu wiosny jest zmiana opon z zimowych na letnie. To też dobry moment, aby ocenić stan techniczny pojazdu. Chociaż może – zamiast kosztownej wizyty w warsztacie – lepiej wymienić samochód na nowszy? Niestety podaż aut, także tych używanych, maleje, a ich ceny rosną i nic nie wskazuje, aby trend szybko miał się odwrócić. To skłania do szukania innych, przemyślanych rozwiązań.

Według danych IBRM Samar w lutym 2022 r. sprowadzono do Polski 64,2 tys. używanych samochodów, co jest najniższym wynikiem w ostatnich 7 latach. W stosunku do lutego 2021 r. to spadek aż o 9,9 proc. Malejąca podaż wraz ze wzrostem kosztów transportu i postępującą inflacją powoduje, że ceny pojazdów używanych stopniowo rosną.

Bezpieczny i sprawdzony

Zastanawiając się nad nowym autem, można rozważyć kilka opcji, m.in. sfinansować go z własnych środków lub np. wziąć kredyt samochodowy. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które może pomóc niezdecydowanym kierowcom. Mowa o Autonomii, czyli ofercie kilkuletnich pojazdów używanych marek Grupy Volkswagen. W ramach Autonomii w Volkswagen Financial Services jest dostępny kredyt samochodowy jak abonament. Dzięki temu można wybrać wymarzone cztery kółka i spłacać jedynie przewidywaną utratę wartości auta w trakcie trwania umowy.

– Dzięki rozwiązaniom oferowanym przez Volkswagen Financial Services dużo łatwiej o swój wymarzony samochód. Decydując się na ofertę Autonomia, klient ma pewność, że jeździ pojazdem sprawdzonym pod kątem technicznym. Chcemy pokazać, że można korzystać z auta w nowoczesny sposób bez ponoszenia wysokich kosztów. Dodatkowo zależy nam, aby znacznie zmniejszyć średni wiek samochodów użytkowanych w Polsce. To jeden z tych elementów, których poprawa zwiększy bezpieczeństwo na naszych drogach – komentuje Michał Dyc, Dyrektor Departamentu Sprzedaży w Volkswagen Financial Services.

Przy wyborze auta z drugiej ręki ważne jest, aby był sprawdzony i z pewnego źródła. Oferta Autonomia w jednym miejscu, na stronie internetowej, zawiera propozycje takich właśnie samochodów. Pojazdy można znaleźć również w Warszawie w VWFS STORE. W ofercie dominują poleasingowe pojazdy następujących marek: Volkswagen, Audi, ŠKODA, SEAT oraz Porsche. Każde można kupić z korzystnym finansowaniem.

Na miarę

Niektórzy kierowcy mimo wszystko wolą wstrzymać się ze zmianą samochodu, co ilustrują dane z bazy CEPIK. W 2022 roku w styczniu i lutym w Polsce zarejestrowano ok. 246 tys. pojazdów, czyli o ponad 17 tys. mniej niż na początku ubiegłego roku. Choć dostępność aut jest obecnie utrudniona, to jednak jest możliwe otrzymanie korzystnej dla siebie oferty.

Finansowanie w ofercie Autonomii jest szyte na miarę. Wybierając jeden z kredytów Autonomia od Volkswagen Financial Services, użytkownik może elastycznie – odpowiednio do możliwości – dopasować warunki kredytowania, takie jak wysokość wkładu własnego (od 0 proc.), liczbę rat (od 24 do 48) czy roczny limit kilometrów, co przekłada się na wysokość miesięcznych kosztów. Dodatkowo w kwotę raty jest wliczony pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych na jeden rok, a rata może objąć także ubezpieczenie straty finansowej GAP i polisę na życie.

Author: Redakcja

Dodaj komentarz