sportowy

Rok 2018 zapoczątkuje nowe generacje Forda i konkurencji

Cykl prezentacji nowych generacji samochodów osobowych wśród wielkich koncernów trwa od 4 do 6 lat. Zdarzają się modele, które przechodzą co najwyżej facelifting i w ciągu dobrych 10 lat nie wchodzą z nową generację wyposażenia i karoserii. Pradziadek motoryzacyjnego świata Ford szykuje dla nas kolejną generację swoich flagowych osobówek. Poprzednie dwie, które pojawiły się w ostatnich 8-latach, były bardzo udane. Na wyniki sprzedaży wpłynęły nie tylko dobre decyzje konstrukcyjno-designerskie, ale także ekonomiczne silniki ecoboost.

Czy grafiki koncepcyjne mówią prawdę?

Forda
źródło: http://foter.com/

Grafika krążąca w sieci pod nazwą Ford Focus 2018 Facelift to autentyczne zdjęcie zapowiedzianego na połowę przyszłego roku kultowego auta od tego producenta. Gdy mocno przyjrzymy się przedniemu zderzakowi i nowej bryle auta, zobaczymy mnóstwo inspiracji z konkurencyjnych azjatyckich aut. Weźmy na przykład szeroki przedni grill, który przypomina mi ostatnią odsłonę Mazdy. Przednie lampy umiejscowione pod światłami dziennymi to niemalże kalka z ostatnich modeli Chevroleta. Niemniej trudno wyrokować, które zdjęcie przedstawiające nowego Forda Focusa jest tym nominalnym modelem w standardzie, ponieważ różnią się kilkoma szczegółami, mogącymi nawiązywać do droższej wersji ST lub Titanium.

Co zrobi Volkswagen?

samochód
źródło: http://foter.com/

Rok po premierze nowej generacji Fordów ma nastąpić prezentacja kolejnego Golfa. Niemiecki krążownik szos jest w najgorszej sytuacji od lat po wpadce z silnikami z zeszłego roku. W rankingach sprzedaży w Europie wyprzedziła go Fiesta, co nie zdarzało się jeszcze nigdy w historii. Konstruktorom z Berlina pozostaje dopracować rozwiązania techniczne jednostki napędowej i zmienić wygląd zewnętrzny swojego kultowego modelu. Fotografie, które rzekomo prezentują VW Golfa 8-generacji, wydają się fikcją, ponieważ tak brzydkiego auta nie wykonałby nawet osiedlowy tuner. Siódma generacja Golfów jest z nami od roku 2012, co oznacza ponad 5 lat odgrzewania kotletów. Wiemy, że zarówno Forda, jak i VW postawią na wiele wersji wyposażenia w różnych cenach i z drobnymi detalami wyróżniającymi każdy z modeli. Prestiżowe wersje dostaną lepsze felgi a sportowe modele widowiskowe ospojlerowanie.

Author: Tomek

Dodaj komentarz