4 razy więcej przejazdów na lotnisko. Tak podróżujemy w 2021 roku

4 razy więcej przejazdów na lotnisko. Tak podróżujemy w 2021 roku

4 razy więcej przejazdów na lotnisko. Tak podróżujemy w 2021 roku

Zagraniczne podróże wróciły! Tak wynika z danych, które przeanalizował Uber. W Światowy Dzień Turystyki, firma pokazuje które miejsca w regionie cieszą się największą popularnością i jak na tym tle plasuje się Polska.

Jak pokazują dane, sezon wakacyjny sprzyjał częstszym podróżom międzynarodowym, także w sferze biznesu. W rezultacie, w ciągu ostatnich 4 miesięcy, liczba zamawianych przejazdów na lotnisko im. Fryderyka Chopina wzrosła blisko 4 razy. Warszawa znalazła się w pierwszej dziesiątce najczęściej odwiedzanych lotnisk, według danych zebranych w 2021 r. w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

10 najbardziej uczęszczanych lotnisk przez pasażerów podróżujących z Uberem:

  1. Londyn Heathrow, Wielka Brytania
  2. Paryż Charles de Gaulle, Francja
  3. Paryż Orly, Francja
  4. Lisbona, Portugalia
  5. Madryt, Hiszpania
  6. Kair, Egipt
  7. Jeddah, Arabia Saudyjska
  8. Amsterdam, Holandia
  9. Warszawa, Polska
  10. Bukareszt, Rumunia

Egipt i Rumunia idą na rekord

Warszawskie lotnisko plasuje się wysoko, ale to stolicy Egiptu należy się laur zwycięstwa w kategorii największego wzrostu przejazdów na lotnisko.. Aż 43 razy więcej podróżnych skorzystało z aplikacji Uber, by dotrzeć na to lotnisko w stosunku do 2019 roku. Kolejnym rekordzistą jest Port Lotniczy Bukareszt-Baneasa w Rumunii, który w tym roku odwiedziło o 18 razy więcej podróżnych niż w roku przed pandemią.

Ranne ptaszki i podróże bez presji

Ciekawe dane dotyczą także harmonogramu naszych podróży. Dane pochodzące z września br. wskazują, że transfery na lotniska najczęściej mają miejsce w czwartek, zaś wracamy najczęściej w niedzielę wieczorem. Najwięcej przejazdów na halę odlotów odnotowuje się o 4:00 nad ranem. Z kolei godzina 23:00 jest najbardziej ruchliwą porą dla osób wracających do domu. Nie we wszystkich krajach podróżni wybierają tak wczesną godzinę odlotu. Włosi, Portugalczycy i Szwajcarzy wolą przechodzić przez lotniskowe bramki między 14.00 a 16.00. Z kolei w kwestii powrotów, bez względu na narodowość, jesteśmy zgodni – przejazd do domu z lotniska zamawiamy późnym wieczorem, najczęściej około 22.00.

Biznes w ruchu

W Warszawie wzrosła też liczba przejazdów służbowych – od początku roku kierowcy zrealizowali o 46 proc. więcej przejazdów za pośrednictwem Uber for Business niż na początku 2020 roku. Pracownicy coraz częściej decydują się na pracę w modelu hybrydowym, dlatego poranne podróże do biura ponownie stają się popularne. Wracają też podróże służbowe, spotkania i lunche biznesowe.

Author: Redakcja

Dodaj komentarz