AGD do zabudowy

AGD do zabudowy

kuchnia zabudowana ikeaZanim nastąpi przeprowadzka do od dawna wymarzonego M4, najpierw należy wyposażyć mieszkanie w podstawowe sprzęty. Znam wiele osób, które impulsywnie, pod wpływem reklam, decydują się na kupno wolnostojących sprzętów i następnie łapią się na głowę, ponieważ nie pasują one do mieszkania lub zajmują zbyt wiele miejsce. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest AGD do zabudowy, które nie tylko pozwala na zaoszczędzenie miejsca w kuchni, ale przede wszystkim daje szersze możliwości aranżacyjne wnętrza.

Oszczędność czasu i miejsca

ekspres do zabudowy
ekspres do zabudowy

Dlaczego popularność sprzętu do zabudowy rośnie z roku na rok? Odpowiedź jest bardzo prosta – pozwala to na znaczą oszczędność miejsca oraz na możliwość samodzielnego doboru kolorystyki wnętrza kuchni, począwszy od wielkości lodówki, poprzez miejsce usytuowania piekarnika, skończywszy na sprytnym zamaskowaniu zmywarki oraz okapu. Osobiście do kupna takich urządzeń przekonało mnie zdjęcie zabudowanego ekspresu do kawy – elegancja, prostota i klasa – tak bym określił umiejętność dobrego wkomponowania kuchennego sprzętu we wnętrzu modernistycznej kuchni. Moim zdaniem to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na precyzyjnym wykończeniu mieszkania zgodnie z ich gustem, samodzielnie, bez pomocy projektanta wnętrz, realizującym wizję idealnego M4.

Sama lodówka i kuchenka? Otóż nie tylko!

Kuchnia zabudowanaPod nazwą AGD do zabudowy kryje się tak naprawdę cały szereg różnorodnych sprzętów: lodówki, kuchenki, piekarniki, zmywarki, okapy, ekspresy do zabudowy, mikrofalówki, suszarki do naczyń oraz specjalne szuflady ora zlewozmywaki. Warto zwrócić uwagę na szuflady do podgrzewania naczyń, które dzięki 3 poziomom temperatur (najczęściej jest to 40, 60 i 70 stopni Celsjusza) pozwalają nie tylko na podgrzanie filiżanek i talerzy, ale także na przygotowywanie posiłków i utrzymywania ich ciepła. Instaluje się je najczęściej pod blatem, ekspresem lub piekarnikiem, ponieważ wymagają one ciepła pochodzącego z płyty ceramicznej lub bezpośredniego nawiewu gorącego powietrza.

A co z kosztami?

To chyba najważniejszy argument wszystkich przeciwników AGD do zabudowy – ceny takich urządzeń są nieco wyższe od tradycyjnych modeli sprzętu (około 10-30%), niemniej wynika to z faktu, iż mają one nieco inne łączenia i posiadają jednolitą gamę kolorystyczną. Ile osób, tyle opinii – nie chcę reklamować konkretnej marki, ponieważ na forach można poczytać skrajne opinie na temat konkretnych urządzeń, które u jednym sprawnie działają wiele lat, a u innych się bardzo szybko psują. Bez względu na wybraną firmę polecam kupno AGD do zabudowy z racji schludnego, estetycznego wyglądu i oszczędności przestrzeni. Sami się zresztą o tym przekonajcie:

kuchnia niezabudowana

kuchnia zabudowana ikea

Źródło grafik: Ikea.com

Author: Tomek

Dodaj komentarz