Akademik BaseCamp w Lipsku

Akademik BaseCamp w Lipsku

Odrapane ściany, łazienki z odpadającymi ze ścian płytkami pamiętającymi czasy pan Gierka i pilnująca porządku groźna woźna – takie akademiki dopiero od niedawna przestały straszyć studentów polskich uczelni. Większość uczelnianych akademików to, obecnie, budynki po gruntownych remontach – z nowymi meblami w częściach wspólnych i wygodniejszymi łóżkami w pokojach studentów. Nadal jednak, warunki mieszkaniowe panujące w nich bardziej przypominają wojskowy internat, niż domowe, komfortowe warunki sprzyjające nauce i pierwszych chwilach dorosłości. Ciasne, wieloosobowe pokoje i bitwa o przyznanie miejsca, to główne cechy domów studenckich pod patronatem szkól wyższych, które zniechęcają studentów do korzystania z takiej formy mieszkania.

Prywatnie, czyli komfortowo

Dlatego też, światowe trendy kierują się ku, coraz popularniejszym, prywatnym akademikom. Od jakiegoś czasu, tego typu inwestycje powstają również i w naszym kraju. Do liderów pośród prywatnych baz noclegowych skierowanych do studentów należy BaseCamp. W wielu europejskich miastach znanych z wysokiego poziomu nauczania wyższego, studenci mieli już okazję przekonać się o wysokiej jakości noclegów oferowanych w akademikach BaseCamp. Również i nasza rodzima Łódź znajduje się na liście miejscowości, w których powstał prywatny, komfortowy akademik z tym logiem. Korzystając z okazji, że już za parę miesięcy z możliwości wynajęcia apartamentu w takich właśnie miejscach będą miały osoby studiujące w Gdańsku oraz Katowicach, postanowiłam przyjrzeć się bliżej, jak wygląda studenckie życie w akademiku opatrzonym szyldem BaseCamp w Lipsku.

Lipsk, dla polskiego studenta, może się wydawać dość dziwnym i nietypowym kierunkiem uczelnianej emigracji. Przyjrzyjmy się więc na początku, czy warto tam studiować.

Lipsk – miasto kultury i dobrych uczelni

W tym urokliwym, niemieckim mieście od lat tętni bogate życie kulturalne. Zjeżdżają do niego liczni kompozytorzy, muzycy i poeci. Nie ma więc nic dziwnego, w fakcie, iż Lipsk znajduje się na liście najbardziej kulturowych niemieckich miast. To tutaj, spacerując średniowiecznymi uliczkami, napotkać możemy duchy Bacha, Goethego, Nietzschego, Wagnera lub Mendelssohna.

Uwagę również przyciąga najważniejsza uczelnia w tym mieście – Uniwersytet Lipski (czyli.: Universität Leipzig). Ta szkoła wyższa może się poszczycić, między innymi, tytułem najstarszego uniwersytetu specjalizującego się w naukach przyrodniczych. Jej średniowieczne mury opuścili między innymi Andrea Merkel i Johann Goethe, a pośród licznych wykładowców nie brakowało laureatów nagród Nobla w dziedzinach fizyki oraz chemii.

Spokojnie, jest również coś dla przyszłych muzyków oraz inżynierów. Ci pierwsi, powinni koniecznie zapoznać się z ofertą Uniwersytety Muzyki i Teatru Feliksa Mendelssohna Bartholdy. Szlifować swój talent mogą muzycy grający na, praktycznie, każdym rodzaju instrumentów,. Nie brakuje tutaj również kierunków poświęconych komponowaniu utworów muzycznych oraz dyrygenturze.

Umysły ścisłe, niech zwrócą swoją uwagę na Hochschule fur Technik, Wirtschaft und Kultur Leipzig (w skrócie – HTWK), a więc jedną z najlepszych uczelni poświęconych naukom o ekonomii i technice.

Akademik BaseCamp – w samym sercu miasta

W tej właśnie, wymarzonej dla studentów z całego świata okolicy, powstał jeden z prywatnych akademików BaseCamp. Usytuowane przy Prager Straße, a więc w samym sercu miasta, w dogodnej odległości od lipskich uczelni dom studencki nie świeci pustkami właściwie nigdy. W pobliżu licznych terenów zielonych i najważniejszych miejsc kulturalnych na mapie Lipska, nie sposób się nudzić. Codzienne wędrówki na uczelnię, dzięki idealnie zorganizowanej komunikacji i niewielkiej odległości, stanowią relaksujący spacer (choć nie brakuje też chętnych na przejażdżki rowerowe – sprzęt można wypożyczyć na miejscu, w akademickiej wypożyczalni).

A co znajdziemy w samym akademiku? Czeka tam na nas:

 • 385 pokoi studenckich (również takich, które przygotowane są na potrzeby osób niepełnosprawnych ruchowo),
 • 14 wspólnych kuchni,
 • pokój cichej nauki, pralnia,
 • 2 przestrzenie wspólne,
 • taras,
 • siłownia,
 • kino,
 • wypożyczalnię rowerów,
 • parking.
Akademik BaseCamp w Lipsku
źródło: basecampstudent.com

Apartamenty oferowane studentom to lokale o wysokich standardach. Próżno dopatrywać się w nich podobieństwa to tych jakie znamy z polskiej rzeczywistości. To wygodne, w pełni umeblowane pokoje, z których każdy posiada własną łazienkę, aneks kuchenny. Rozkład pomieszczeń i ich umeblowanie pozwala na wygodny wypoczynek, umożliwia naukę, a kiedy potrzeba, staje się centrum rozrywki.

Studenci wybierać mogą pomiędzy kilkupokojowymi apartamentami przeznaczonymi dla większej ilości osób, apartamentem dla niepełnosprawnych oraz lokalami z jedną sypialnią (o różnej powierzchni użytkowej).

Przystępne ceny i doskonałe warunki

Wynajmując lokal w lipskim akademiku możemy wybierać spośród:

 1. Tzw. „cluster rooms” – to idealna oferta jeśli na studia wybieramy się razem z przyjaciółmi. Są to dwu lub trzypokojowe apartamenty z prywatną łazienką oraz aneksem kuchennym. W tej opcji, za jeden pokój zapłacimy 435 euro. Całość lokalu zajmuje od 34-57 m² (w przypadku mieszkanka dwupokojowego) do 77 m² (wersja z trzema pokojami).
 2. 450 euro zapłacimy natomiast za około 20 metrowy, pojedynczy pokój. Do dyspozycji mamy tutaj prywatną łazienkę. Możemy również liczyć na dużą ilość miejsca do przechowywania i wygodne łóżko.
 3. Jeśli planujesz sporo gotować zdecyduje się na pokój z kuchnią. W tej opcji, za 18-23 m, zapłacisz 495 euro. Tak jak w pozostałych przypadkach, i tutaj możesz liczyć na własna łazienkę.
 4. Wybieracie się na studia we dwójkę i marzycie o romantycznym kątku? Jest też i coś dla Was. Studio Large to oferta stworzona z myślą o parach. Wybrać możecie apartament z kuchnią (24-27 m za 595 euro) lub bez (565 eu27 m). w obu wariantach możecie liczyć na komfortowe, podwójne łóżka, prywatną łazienkę i funkcjonalne, pojemne szafki do przechowywania rzeczy.
 5. Osoby niepełnosprawne ucieszy wiadomość, że i dla nich przygotowano kilka apartamentów. Duże, 35-metrowe Studia Accessible zapewnią komfort osobom mniej sprawnym ruchowo oraz poruszającym się na wózkach. Pomieszczenia zaprojektowano tak, aby żaden mebel nie stanął na przeszkodzie, robione na zamówienie szafki oraz rozkład sprzętów dostosowane są do możliwości i potrzeb osób niepełnosprawnych. Ta przyjemność kosztuje 595 euro miesięcznie.

Wszystkie podane ceny dotyczą opłaty miesięcznej. Wliczone w nią są już wszystkie rachunki oraz superszybki internet.

Akademik BaseCamp w Lipsku
źródło: basecampstudent.com

Rezerwacja on-line

Zarezerwowanie apartamentu w BaseCamp w Lipsku jest bardzo proste. Wszystko, bez trudu, załatwimy przez ich stronę internetową (basecampstudent.com/pl/lokalizacje/niemcy/_lipsk/ ). Na początku system zapyta nas o płeć, potem będziemy musieli wybrać interesujący nas pokój (mamy również możliwość wyboru piętra) i podać swoje dane. Strona akademików w Lipsku stworzona została tak, aby jak najbardziej ułatwić nam zarówno podjęcie decyzji, jak i cały proces wynajmu. Na nurtujące nas pytania chętnie odpowiedzą managerowie akademiku a zamieszczone zdjęcia pomogą nam się zdecydować. Strona prowadzona jest w kilku językach (polskim, angielskim, niemieckim oraz duńskim), bez trudu więc poradzimy sobie z zapoznaniem się z jej treścią.

Author: Tomek

Dodaj komentarz