wizyta u lekarza

Bolą plecy? Pomyśl o L4 na kręgosłup. Teraz dostaniesz je online!

wizyta u lekarzaWiele osób pracujących przy biurku lub fizycznie narzeka na bolące plecy. Gdy pojawiają się nieprzyjemne dolegliwości utrudniające codzienne funkcjonowanie, warto pomyśleć o skorzystaniu ze zwolnienia lekarskiego, by podreperować swoje zdrowie. Obecnie można dostać je również przez internet!

Jak postępować przy bólu kręgosłupa?

Gdy pojawia się ból kręgosłupa, może mieć on zróżnicowane przyczyny. Zaliczają się do nich między innymi nadmierne przeciążenie pleców czy też problemy wynikające z zastania mięśni na skutek długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej.

Ból kręgosłupa najlepiej leczyć za pomocą wypoczynku, czyli leżenia, krótkich spacerów lub ćwiczeń, które wspomagają redukcję dolegliwości. Dodatkowo można stosować środki przeciwbólowe oraz korzystać z masażów, fizjoterapii.

Wobec tego w sytuacji, gdy pojawia się nieprzyjemny ból pleców, warto pomyśleć o zwolnieniu lekarskim z pracy aż do czasu złagodzenia dolegliwości. Dzięki niemu będzie można wypocząć i zadbać o siebie.

Jak uzyskać L4 na kręgosłup?

Zwolnienie lekarskie, L4 na kręgosłup może wypisać wielu lekarzy, między innymi lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, czyli lekarz POZ – rodzinny, lekarz internista, a także lekarz ortopeda.

Aby otrzymać zwolnienie lekarskie, nie trzeba jednak wcale udawać się do lekarza. Obecnie zwolnienie może być uzyskane również przez internet. To bardzo wygodna opcja, ponieważ nie wymaga ona opuszczania domu, co przy dużym bólu pleców może być też niemożliwe.

Jak otrzymać L4 przez internet?

Wypisywaniem zwolnień lekarskich przez internet zajmują się placówki medyczne, które działają online. Są to placówki prywatne, które pobierają opłaty za wizyt lekarskie przez internet.

Żeby otrzymać L4 na kręgosłup online, trzeba w pierwszym kroku wybrać odpowiednią placówkę. Można zrobić to online, porównując dostępne oferty. Następnie należy zarejestrować się w placówce i umówi do lekarza. Podczas rejestracji wypisuje się również specjalny formularz, w którym podaje się informacje na temat swoich dolegliwości, dane jak numer PESEL, dane osobowe.

Konsultacja medyczna może odbyć się nawet tego samego dnia – nawet w przeciągu godziny, dlatego nie trzeba długo na nią czekać w kolejce. Wizyta ma wtedy miejsce przez komunikator internetowy. Lekarz pyta o dolegliwości, ogólny stan zdrowia, zażywane leki, a następnie może wypisać zwolnienie. Zwolnienie lekarskie jest natychmiast przekazywane do bazy ZUS i do pracodawcy.

Jaki jest koszt zwolnienia lekarskiego online?

Najczęściej za L4 wypisane przez internet należy zapłacić od około 75 do 150 złotych. Dokładne cenniki wizyt można znaleźć bezpośrednio na stronach placówek medycznych online.

Author: Redakcja

Dodaj komentarz