zarobki

Do ciekawej pracy za granicę – po nowe doświadczenia i życie

Praca ma swoją wartość przeliczaną na pieniądze, ale także na doświadczenie i przeżycia. Studenci chętnie korzystają z czasu, kiedy mogą zarobić i jednocześnie skorzystać na tym w inny sposób – mam tutaj na myśli zwiedzanie lub zbieranie nowych doświadczeń do CV. Nawet osoba bez aspiracji dyplomowych może podążyć tą drogą. Istnieje wiele zawodów i krajów, do których warto pojechać, by wynieść wiele korzyści zawodowych.

Po język na wyspy

diabelski młyn
źródło: https://pixabay.com/

Wszystkie dotychczasowe trudności w nauce języka angielskiego można przełamać, wyjeżdżając do pracy na wyspy brytyjskie. Uniwersalny kierunek podróży, czyli Anglia, pozwala szybko przyswoić sobie podstawy i nauczyć się komunikacji na bardzo dobrym poziomie. Wynagrodzenie na wyspach stoi na dobrym poziomie, jednak trudno liczyć na pracę inną niż w usługach, gastronomii, hotelarstwie i produkcji. Jeżeli któryś z tych kierunków zawodowych wam odpowiada, to nie powinniście się długo zastanawiać. Zdobycie pracy w UK może być teraz utrudnione, ale osoby z fachem w rękach i uczciwym podejściem do pracy dadzą sobie radę.

Przyjemna praca fizyczna i wysokie zarobki

pracy
źródło: https://pixabay.com/

Holandia nie bez powodu jest jednym z najlepszych kierunków dla studenta i Polaka, który szuka dobrze płatnej pracy niewymagającej doświadczenia i wyższego wykształcenia. Wśród moich znajomych jest osoba składająca rowery w tamtejszym zakładzie i pracownik szklarni z kwiatami i pomidorami. To wbrew pozorom lekkie prace fizyczne, które wykonywane są na pełen etat przy bardzo wysokich, jak na nasze standardy zarobkach. Możliwości podnoszenia kwalifikacji, jakie daje praca w Holandii kuszą rzemieślników z działu stolarstwa i spawaczy. Nawet kierowcy wózków widłowych znajdą tam zatrudnienie. Można powiedzieć, że zarówno Holandia, jak i sąsiadujące z nią Niemcy oraz Szwajcaria to bardzo bezpieczne kierunki wypraw zarobkowych. Tamtejsze oferty pracy są mocno związane z silnym działem PKB państwa opartym na imporcie i regionalnych tworach. Pod tym linkiem znajdują się porady dotyczące szukania pracy w Holandii – http://jobxion.pl/porady/

Dla słońca i widoków

Wyjechać do pracy za granicą głównie dla słońca i pięknych widoków – brzmi jak szaleństwo. To także jakaś korzyść, którą co prawda nie będziemy chwalić się w CV, ale na portalu społecznościowym pewnie tak. Grecja, Chorwacja, a także Bułgaria i Hiszpania to wymarzone miejsca do pracy każdego ciepłoluba. Powyższe kraje żyją z turystyki i rolnictwa opartego o konkretne uprawy charakterystyczne dla regionu. Praca na farmie pośród mandarynek lub oliwek bywa wymagająca i męcząca, ale po odbębnieniu ośmiu godzin znajdzie się czas na opalanie na plaży i zwiedzane.

Author: Tomek

Dodaj komentarz