sztuka

Cztery porady jak ogarnąć swoje życie

Codziennie zastanawiasz się jak pogodzić pracę, rodzinę i mieć jeszcze czas dla siebie? Jeśli masz trudności ze zorganizowaniem swojego dnia, to mam dla Ciebie podpowiedź, co zrobić o poranku, aby lepiej ułożyć sobie dzień.

 1. Przede wszystkim wcześnie wstań. 6-8h snu w zupełności Ci wystarczy, aby mieć wystarczającą ilość energii na resztę dnia. Nie warto sztucznie przedłużać tej czynności, nawet w weekend! Z pewnością szybko poczujesz, że zyskujesz więcej czasu na swoje obowiązki.

  porady
  źródło: https://pixabay.com
 2. Zjedz pełnowartościowe śniadanie i zadbaj o posiłki na resztę dnia. Niektórzy w pędzie czasu zapominają, że nasz organizm potrzebuje „paliwa“. Im bardziej zbilansowana dieta tym, lepsza wydajność i bystrość myślenia.

  posiłek
  źródło: https://pixabay.com/
 3. Ustal sobie cele na dzisiejszy dzień. Znacznie lepiej funkcjonuje się, gdy zna się istotę wykonywanych czynności, a nie podlega wyłącznie na intuicji.

  mapa
  źródło: https://pixabay.com/
 4. Ustal plan dnia. Wiadomo, czasem nie da się tego przewidzieć, ale postaraj się zadbać, chociaż o stworzenie zarysu co masz dziś do zrobienia.

  porady
  źródło: https://pixabay.com/
Author: Tomek

Dodaj komentarz