ford mondeo panel kierownica

Ford Mondeo – opinie i krótka charakterystyka modelu

Poszukując używanego, przestronnego rodzinnego auta warto zainwestować w model, jakim jest Ford Mondeo Mk4Co prócz wygody oferuje ten samochód i jakie opinie na jego temat możemy znaleźć na forum?

Ford Mondeo – krótka charakterystyka

Pojazd, o jakim mowa należy do najbardziej popularnych samochodów rodzinnych klasy średniej Produkowano go dość długo, bo od 2007 do 2014 roku. W tym czasie raz przeszedł dość gruntowną modernizację, dzięki czemu zyskał na użyteczności.

Ford Mondeo – opinie i krótka charakterystyka modelu
Przestronne wnętrze dające sporo swobody kierowcy, jak i wszystkim pasażerom, to jedna z mocnych stron Forda Mondeo.

Auto przekonuje swoją przestronnością. Wnętrze bez trudu pomieści nawet osoby wysokie – do 180cm. Zapewnia też sporo swobody pasażerom podróżującym z tyłu. Ponadto jego cena oraz koszta eksploatacji, nie nadwyrężają zbytnio domowego budżetu. Pojazd zwraca też uwagę ciekawą stylistyką, na którą składają się m.in. ozdobniki przy kierunkowskazach czy masywnie obudowane błotnik oraz wydajne reflektory LED do dziennej jazdy.

Ford Mondeo Mk4 to również liczne udogodnienia, jak na przykład:

  • praktyczne schowki: w podłokietniku czy zamykany w podsufitce;
  • wygodne fotele z mocowaniami ISOFIX oraz szeroko otwierane drzwi – co ułatwia znacznie montaż i demontaż fotelików dziecięcych.

Jego producent zadbał też o dobór odpowiednio trwałych materiałów wykończeniowych oraz o to, by nie zabrakło w nim intuicyjnych rozwiązań. Należą do nich m.in. nawigacja czy klimatyzacja z obsługą, których poradzi sobie każdy bez wyjątku.

Warto przy tym zaznaczyć, że ten model Forda zapewnia użytkownikom wysoki poziom bezpieczeństwa. To bardzo ważna kwestia zwłaszcza dla rodziców najmłodszych pasażerów. Auto otrzymało wysokie oceny w testach zderzeniowych i chociaż te przeprowadzone zostały w 2007 roku, to do tej pory nie zdezaktualizowały się.

Jakie opinie zdobywa Ford Mondeo?

Ford Mondeo – opinie i krótka charakterystyka modelu
Ford Mondeo sprawdzi się głównie, jako auto rodzinne, ale jest też idealny do weekendowych wypadów za miasto ze znajomymi.

Model o jakim mówimy należy obecnie do jednego z bardziej popularnych używanych aut rodzinnych. Wśród użytkowników na forum Ford Mondeo uzyskuje liczne pozytywne opinie. Na jego korzyść przemawiają chociażby takie cechy, jak: bogate wyposażenie, łatwo-dostępne i niedrogie części zamienne, niezawodne silniki oraz nowoczesny wygląd. Niestety auto to nie jest pozbawione wad, o czym możemy przekonać się chociażby przeglądając ich listę pod tym adresem: https://spidersweb.pl/autoblog/ford-mondeo-mk4-usterki/ . Użytkownicy uskarżają się najczęściej na takie usterki, jak:

  • wadliwa konstrukcja szyb, które ulegają rozwarstwianiu;
  • nie zawsze sprawnie działające ogrzewanie tylnej szyby;
  • stosunkowo krótka żywność soczewek (reflektory ksenonowe) oraz trudności z ich wypoziomowaniem;
  • dość łatwo atakująca nadwozie rdza.

Pomimo wielu tych konstrukcyjnych niedogodności i tak warto zainwestować w to auto. Dlaczego? Głównie ze względu na: niską cenę, bezawaryjne silniki oraz oryginalny i ponadczasowy design. Warto też nadmienić, że wskazane usterki chociaż częste, to są łatwe do usunięcia, a do poważniejszych awarii dochodzi w tym modelu wyjątkowo rzadko.

Author: Redakcja

Dodaj komentarz