żel do golenia

Golenie bez bólu!

golenie
źródło: www.museumoftheweird.com

Każdy mężczyzna na pewnym etapie swojego życia przeżywa trudności związane z goleniem się. Choć oferta producentów tego rodzaju środków jest niezwykle bogata, znalezienie właściwego sposobu, który pozwoli na uniknięcie pojawienia się mało estetycznych pamiątek po goleniu nie jest łatwe. A jeśli robisz to metodą prób i błędów, to możesz naprawdę długo szukać!
Jeszcze kilka lat temu na półkach w polskich łazienkach zdecydowanie królowały kremy do golenia, w tym jeden bardzo znany – mowa oczywiście o produkcie w zielonej tubce. Dziś jednak wybór jest znacznie większy, a dostępne na rynku preparaty dopasowane są do niemal każdego rodzaju skóry.

Jeśli mężczyzna uda się do pobliskiej drogerii, do wyboru ma całe mnóstwo preparatów niezbędnych do golenia. W zależności od potrzeb, możemy kupić na przykład żel do golenia, piankę czy krem. Jak wybrać odpowiedni preparat?

żel do golenia
Źródło: http://organeoblog.pl/

Na pewno nie warto kierować się tylko i wyłącznie ceną. Dla niecierpliwych zdecyodwanie najlepszą opcją może być żel do golenia. Głównie dlatego, że tuż po nałożeniu żelu na skórę możemy praktycznie rozpocząć golenie. Taki żel można bardzo szybko rozprowadzić po całej skórze i, w odróżnieniu od pianki czy kremu, nie będzie nam przeszkadzał w goleniu. I jeszcze jedno – tubka żelu może wystarczać na wystarczająco długi czas.

Krem do golenia to z kolei propozycja dla osób, dla których golenie jest swoistym rytuałem. Rozprowadza się go ostrożnie po całej twarzy, co pozwoli na szybkie zmiękczenie zarostu, a w konsekwencji znacznie łatwiejsze golenie. Jest jednak minus – krem to propozycja dla cierpliwych.

A pianka? Cóż, mogłoby sie wydawać, że jest to najlepsze rozwiązanie, bo szybko się nakłada i wchłania. Jedną z wad pianek do golenia jest fakt, iż są one mało wydajne.

Author: Tomek

Dodaj komentarz