Jak znaleźć pracę?

Jak znaleźć pracę?

Jeśli wierzyć wielu naszym rodakom, znalezienie pracy w Polsce to zadanie prawie niemożliwe, bowiem rynkiem rządzą niewidzialne siły “układów” i “znajomości”. Jak to zatem się dzieje, że pracodawcy cały czas publikują coraz to nowe oferty pracy? A może są one publikowane pro forma, a pracę i tak dostaną wcześniej wybrane osoby?

Zamiast bezsensownie narzekać i tworzyć dziwaczne teorie spiskowe, najwyższy czas zastanowić się, czy rzeczywiście wszystko dobrze robisz podczas poszukiwania pracy. Nie chcemy tu nikogo obrażać, lecz nader często okazuje się, że porażka na rynku zatrudnienia spowodowana jest tylko i wyłącznie błędami potencjalnego kandydata na dane stanowisko.

cv
Źródlo: www.cvnet.pl/

Dokumenty

W czasach, gdy kontakt z potencjalnym pracodawcą ograniczony jest praktycznie do wymiany e-maili, warto zadbać o dokumenty aplikacyjne które przesyłamy. O tym, że trzeba napisać dobre CV nawet nie wspominamy, ponieważ to oczywiste. Wiele osób jednak nie wie, co oznacza termin dobre Curriculum Vitae.

http://weblog.infopraca.pl/wp-content/uploads/interview1.jpg
Źródło: weblog.infopraca.pl

Cóż, na ten temat można napisać książkę ale tym razem postaramy się maksymalnie streścić o co chodzi. Po pierwsze, w CV trzeba zawrzeć tak dużą ilość konkretnych informacji jak to tylko możliwe. Innymi słowy, oznacza to, że nie ma tam miejsca na przysłowiowe wodolejstwo. Liczy się konkret – co robiliście dotychczas oraz w jakiej firmie.

Kolejna kwestia to poprawność językowa. W dobie tak powszechnego dostępu do narzędzi umożliwiających korygowanie tekstu, wysyłanie oficjalnego dokumentu z błędami ortograficznymi jest, po prostu, dowodem lenistwa.

I jeszcze jedno – jak mówi stare przysłowie – jak Cię widzą, tak Cię piszą. Zadbaj o to, by Twoje zdjęcie w tym dokumencie dostosowane było do okazji. Nie pokazuj zdjęć z plaży czy rodzinnego archiwum. Zamiast tego, przejdź się do fotografa w eleganckim stroju i pozwól zrobić sobie zdjęcie do CV.

Author: Tomek

Dodaj komentarz