lektor

Ile kosztuje przygotowanie nagrania lektorskiego?

lektorNagranie przygotowane przez profesjonalnego lektora wcale nie musi być bardzo drogie. Z jakimi kosztami trzeba się liczyć? Sprawdzamy ceny i doradzamy, gdzie warto zamówić tego typu materiały!

Gdzie można zamówić nagranie lektorskie?

Pomoc lektora jest niezbędna w realizacji wielu materiałów. Osoby te uczestniczą między innymi podczas przygotowania nagrań na potrzeby reklam, szkoleń, prezentacji, do automatycznych sekretarek czy jingli.

Aby zamówić nagranie lektorskie, obecnie wystarczy tylko dostęp do internetu. Nagranie można bowiem zlecić za pomocą banków głosów albo też bezpośrednio na stronach internetowych lektorów, gdy istnieje taka możliwość.

Gdy nie wiadomo, jakiego lektora wyselekcjonować, najlepszym wyborem będzie bank głosów. Jest to rodzaj serwisu internetowego, w którym można znaleźć oferty wielu lektorów, między innymi tych znanych z telewizji czy radia, a także znanych aktorów. Próbki nagrań lektorskich w bankach są wtedy bardzo pomocne w wybraniu właściwej osoby do wykonania konkretnego projektu.

Co wpływa na koszty wykonania nagrań lektorskich?

Nagrania lektorskie wyceniane są najczęściej indywidualnie, przy czym duże znaczenie mają wtedy poniższe czynniki:

1. Wybrany lektor – jeżeli jest on osobą z rozpoznawalnym głosem, wtedy koszty związane z przygotowaniem nagrania lektorskiego z jego udziałem będą wyższe.

2. Przeznaczenie nagrania – przykładowo wtedy, gdy ma być to nagranie reklamowe, więcej zapłaci się za nie wtedy, gdy będzie emitowane w ogólnopolskiej telewizji czy w radiu niż wtedy, gdy będzie emitowane lokalnie.

3. Czas trwania nagrania – im dłuższe nagranie, tym wyższy koszt, przy czym stosuje się minimalny czas trwania nagrania do rozliczeń, nawet jeżeli będzie ono krótsze.

4. Czas realizacji nagrania – gdy będzie ono potrzebne w krótszym terminie, wtedy trzeba będzie zapłacić za nie więcej.

Ceny nagrań lektorskich – ile trzeba zapłacić?

Ceny nagrań lektorskich rozpoczynają się już od około 100 złotych za proste i krótkie materiały, natomiast mogą one sięgać nawet paru tysięcy złotych.

Przykładowo za wykonanie nagrania na potrzeby reklamowe do emisji w radiu trzeba będzie zapłacić od około 300 do 800 złotych za koło 30-sekundową reklamę.

Więcej będzie kosztowało wykonanie nagrania o dłuższym czasie trwania, na przykład do wykonania szkolenia. W tym przypadku cena może wynieść nawet ponad 2000 złotych.

Warto pamiętać o tym, że dla materiałów jak nagrania lektorskie cennik – https://www.powitania.pl/cennik/ najczęściej jest orientacyjny, dlatego informacje znajdujące się na stronach warto traktować jedynie jako sugestia.

Author: Redakcja

Dodaj komentarz