Jak dobrać drzwi wewnętrzne do aranżacji? Pomysły na modne drzwi do domu!

Jak dobrać drzwi wewnętrzne do aranżacji? Pomysły na modne drzwi do domu!

Jak dobrać drzwi wewnętrzne do aranżacji? Pomysły na modne drzwi do domu!

Drzwi wewnętrzne są nie tylko sposobem na oddzielenie od siebie pomieszczeń. Mogą być one również efektownym dodatkiem do całej aranżacji wnętrza. Jakie drzwi dobrać do różnych wystrojów? Jakie drzwi wewnętrzne są obecnie najpopularniejsze? Podpowiadamy!

Do czego dobrać drzwi wewnętrzne?

Wiele osób ma problemy z wyborem właściwego rodzaju, materiału oraz kolorystyki drzwi wewnętrznych. Obecnie w ofercie producentów asortyment jest bardzo duży, dlatego drzwi mogą być wykonane w niemalże każdym wariancie na życzenie klienta. Do czego najlepiej je dopasować?

Najczęściej rodzaj drzwi wewnętrznych dobiera się w zależności od aranżacji wnętrza, a także od dominujących w nim kolorów. W wielu domach drzwi wewnętrzne dobierane są do kolorystyki ram okiennych albo też do kolorystyki podłóg czy ścian. Warto więc zastanowić się wcześniej nad tym, jak urządzić pomieszczenia, aby dobrać do nich właściwe drzwi.

Tradycyjne i nowoczesne drzwi Tarnowskie Góry – https://euroset.pl/ wybierz najlepsze drzwi wewnętrzne od sprawdzonego sprzedającego!

Drzwi a aranżacja wnętrza – na co zwrócić uwagę?

Każda aranżacja wnętrza ma swój charakterystyczny styl i elementy, które powodują, że wygląda właśnie tak, a nie inaczej. Dobierając wtedy właściwe drzwi wewnętrzne, można sprawić, że wystrój wnętrza będzie prezentować się spójnie i atrakcyjnie. Jakie drzwi będą pasowały do konkretnych aranżacji?

Drzwi do nowoczesnej aranżacji

Najczęściej wybierane są w tym przypadku drzwi proste, bez zbędnych ozdobników. Zwykle są to drzwi z gładkich płyt, na przykład w kolorze białym, jasnoszarym. Również mogą być to drzwi imitujące drewno naturalne w różnych wybarwieniach do wyboru. Ciekawie prezentują się też drzwi szklane oraz z przeszkleniami, na przykład w formie poziomych pasów. Zwykle do drzwi dobiera się wtedy proste klamki w kolorze czarnym, białym, złotym albo srebrnym.

Drzwi do tradycyjnej aranżacji

Tradycyjne aranżacje najlepiej wyglądają z drzwiami drewnianymi, które nadają im elegancki wymiar. Często kupowane są także drzwi z dekoracyjnymi frezowaniami na skrzydle albo na ramie drzwi. Dominują różne wybarwienia drewna, ale również można zdecydować się na drzwi białe.

Drzwi do rustykalnej aranżacji

We wnętrzach rustykalnych bardzo często stosowane są drzwi drewniane albo imitujące drewno w kolorze białym albo w jasnych wybarwieniach drewna. Mogą być to drzwi frezowane dekoracyjnie lub z przeszkleniami. Dzięki temu aranżacje przybierają wiejski, sielankowy charakter.

Drzwi do aranżacji loft

W tym przypadku często wybierane są drzwi w kolorach ciemniejszych, na przykład antracytowym, a nawet czarnym. Również popularne są proste drzwi drewniane albo imitujące drewno z czarnymi klamkami.

Author: Redakcja

Dodaj komentarz