nikotyna

Woreczki nikotynowe – skład, działanie i zastosowanie

nikotynaSą dyskretne, łatwe w użytkowaniu oraz dostępne w różnych wariantach do wyboru – woreczki nikotynowe są obecnie wybierane coraz częściej. Co warto wiedzieć o tych wyrobach nikotynowych? Sprawdzamy ich skład, działanie oraz zastosowanie!

Jak wyglądają woreczki nikotynowe?

Wyroby określane jako torebki, woreczki czy saszetki nikotynowe mają postać niewielkich, zwykle prostokątnych woreczków z zawartością. Są one przeznaczone do umieszczania w ustach i tam wydzielają nikotynę.

Wobec tego torebki te są podobne do snus, czyli do tytoniu w torebkach, jednak mają one inną zawartość, co również przekłada się na ich inne działanie.

Obecnie na polskim rynku znajduje się wiele produktów tego typu, na przykład woreczki nikotynowe 77 – na nikotynowe.pl które dostępne są w różnych smakach oraz wariantach mocy pod kątem ilości nikotyny.

Można kupować je w trafikach, kioskach oraz w innych sklepach, w tym także w sklepach internetowych.

Jaki jest skład torebek nikotynowych?

W torebkach nikotynowych znajduje się materiał roślinny, który nasączony jest nikotyną oraz dodatkami smakowymi i zapachowymi. Wobec tego nie zawierają one w składzie tytoniu jak snus w woreczkach.

Jak wspomniano wcześniej, producenci oferują różne warianty woreczków pod kątem ich smaków, zapachów, a także mocy, czyli ilości nikotyny. Można zatem dobrać je odpowiednio do swojego gustu.

Woreczki nikotynowe – jak działają?

Zawarta w woreczkach nikotynowych nikotyna przedostaje się do krwiobiegu i tam pozwala na uzyskanie efektu rozluźnienia.

Jednocześnie ze względu na brak tytoniu w składzie nie powodują one pojawiania się osadu na zębach i nieprzyjemnego zapachu z ust. Wobec tego są one wygodniejsze w używaniu od w snus.

Niewielkie wymiary sprawiają przy tym, że torebki nikotynowe są bardzo wygodne w stosowaniu i przy tym dyskretne. Wobec tego można bez problemów korzystać z nich także wtedy, gdy stosowanie papierosów albo e-papierosów nie jest możliwe.

W jaki sposób stosuje się woreczki nikotynowe?

Korzystanie z woreczków nikotynowych jest bardzo proste. Trzeba tylko wyjąć je z opakowania, a następnie umieścić w ustach. Maksymalnie należy korzystać z nich przez 30 minut.

Należy pamiętać o tym, że woreczki nikotynowe nie powinny być wyrzucane do otwartych śmietników, ponieważ są one niebezpieczne dla zwierząt, dzieci. W opakowaniach wielu woreczków nikotynowych można również znaleźć specjalne rodzaje przegródek, gdzie można schować zużyte woreczki.

Ile kosztuje opakowanie saszetek nikotynowych?

Najczęściej za saszetki nikotynowe należy zapłacić od około 20 do 30 złotych za jedno opakowanie. Aktualne ceny można sprawdzić w sklepach internetowych.

Author: Redakcja

Dodaj komentarz