koperta

Kogo może obawiać się Netflix? Amazon czy Showmax?

Wypożyczalnia wirtualnych filmów i seriali, jaką jest Netflix, zaoferuje niedługo możliwość pobierania multimediów na komputery osobiste swoim użytkownikom. Oglądanie wideo offline, czyli po uprzednim pobraniu to krok w dobrą stronę, zwłaszcza dla użytkowników niecieszących się stabilnym łączem. Ostatni rok dla Netflix w Polsce zapamiętam, jako czas dobrych decyzji. Czy jakakolwiek konkurencja ze strony Amazon Prime i dostępnego od niedawna serwisu ShowMax może odebrać klientów tej najpopularniejszej na świecie wypożyczalni online?

Ekskluzywne produkcje

marvel
źródło: http://foter.com/

Rywalizacja na „exclusive content” nie dotyczy jedynie konsol Microsoftu i Sony. Seriale będące nową potęgą, która detronizuje filmy pełnometrażowe, są na wagę złota. Autorskie produkcje Netflix oraz seriale, które są przez niego współtworzone, nie mają szansy pojawić się u konkurencji. Takie są fakty i bardzo dobrze dla samej marki, która za dobrze wykonaną pracę, uzyskuje korzyści finansowe z tytułu nowych płatnych subskrypcji. Oferta ekskluzywnych materiałów wideo ShowMax to produkcje komediowe oraz zapowiedziane projekty, które mają tworzyć Polacy! Trudno uwierzyć w to, że Ewan McGregor zagra w serialu tworzonym przez Patryka Vegę, ale taką informację przekazują sobie liczne portale internetowe. Wypożyczalnia ma również korzystać z dóbr internetowych mediów tworzonych przez rodzime kabarety. Seria odcinków „Ucho Prezesa” ma znaleźć się w ofercie już niedługo. Amazon Prime z tego, co mi wiadomo znany jest z serii „Vikings”, „Mr Robot” oraz „The Grand Tour”, czyli ekipy programu motoryzacyjnego innego niż wszystkie Top Gear. Dla tego ostatniego nawet opłaciłbym miesięczną subskrypcję.

I tak nie obejrzysz wszystkiego

ludzik
źródło: http://foter.com/

My decydujemy o tym, co zrobimy z wolnym czasem. Czy obejrzenie wszystkich seriali, sezonów i odcinków z Netflix jest możliwe? Okazuje się, że tak, ponieważ regularne oglądanie ich przez 3 godziny dziennie pozwoli na skończenie większości serii w okresie 3-4 lat. Nikt nie ogląda wszystkiego. Zwykle wybieramy treści bliskie naszym zainteresowaniom oraz ulubionym uniwersum. Konkurencyjne dla Netflix wypożyczalnie oferują kilka naprawdę wartych opłacenia seriali i programów odcinkowych. Nie zwracałbym uwagi na konkurencyjność a sam fakt, że podstawowa opłata subskrypcji dla jednego użytkownika jest na tyle niska, by uiścić ją na każdej platformie.

Author: Tomek

Dodaj komentarz