wojownicy

Power Rangers czy Kong? Odgrzewane kinowe marki

Film na poziomie oceny 6-7 w skali Filmweb to najczęściej solidne kino rozrywkowe. Gdy film otrzymuje taką ocenę od widzów, możemy być pewni, że zabawa będzie przednia a fabuła niskich lotów. Kino rozrywkowe najlepiej oglądać na dużym ekranie w 3D. Dlatego filmy, o których dziś napiszę, polecam obejrzeć w nowoczesnym kinie, ponieważ nawet telewizor 4K nie zapewni nam odpowiednich wrażeń wizualnych.

Upadek i powstanie strażników mocy

power rangers
źródło:http://foter.com/

Oryginalna obsada serialu dla dzieci i młodzieży „Power Rangers” zmieniała się co kilka sezonów. Strażnicy mocy ewoluowali jednakowo pod kątem strojów, mocy oraz tak zwanych megazordów. Zatrudnienie pierwszej ekipy grającej rangerów było raczej niemożliwe, ze względu na profesję, jaką niektórzy z nich przyjęli. Czerwony wojownik z pierwszych sezonów został aktorem filmów dla dorosłych. Natomiast Tommy (Jason David Frank) w roku 2010 został amatorskim zawodnikiem MMA i wygrał wszystkie 4 walki. W tym roku miał okazję stoczyć jedną zawodową walkę, którą również wygrał. Akurat tego aktora chętnie zobaczyłbym w nowym filmie, ponieważ zarówno jego postępowanie w serialu, jak i życiu poza filmem jest godne szacunku.

Kaiju w wydaniu przerośniętego goryla

Wyspa czaszki to podtytuł nowego filmu o King Kongu. Założenia historii są podobne do tych, które w roku 2005 roku przeniósł na ekrany king Peter Jackson. Obraz sprzed 12 lat nawet dzisiaj zachwyca efektami specjalnymi. Według recenzentów jest nawet lepszy od obecnej adaptacji kultowej historii króla prehistorycznej dżungli. Nie przepadam za amerykańską popkulturą i superbohaterami. Powera Rangers to twór Azjatów, który został przez amerykanów zapożyczony. Natomiast pierwotny King Kong z roku 1933 był filmem stworzonym w stanach. Jeżeli lubicie walkę wielkich monstrów zwanych „Kaiju” powinniście wybrać się na ten obraz do kina.

potwory
źródło: http://foter.com/

Oba filmy to przykład czystej rozrywki, która należy oceniać jako rozrywkę, a nie film o głębokim przesłaniu i zaskakującej fabule. Dlatego oceny internautów rozpatrujcie tylko pod kątem dobrej zabawy, efektów specjalnych i akcji.

Author: Tomek

Dodaj komentarz