volvo s60 cross country

Luksusowa “terenówka”

Czy istnieje samochód, który oprócz zapewnienia swojemu właścicielowi odpowiedniej dozy prestiżu, będzie sobie dobrze radził na bezdrożach? Jeszcze całkiem niedawno mogło się wydawać, że oba te zadania wymagać będą zupełnie różnych aut. DO tej pory, zresztą, niewiele jest takich samochodów ale, na szczęście, ich gama niedawno poszerzyła się o urodziwe auto, które jest dowodem na to, że nawet dobrze wyglądające auta poradzą sobie na kiepskich nawierzchniach. Co to za auto?

Salon Genewa 2015

Z czym kojarzy się Wam Szwajcaria? Większość osób wymieni pewni czekoladę, reszta wspomni o bankach. A fani motoryzacji interesują się tym krajem również z innego powodu. Coroczne targi odbywające się w szwajcarskiej Genewie to impreza o dużym znaczeniu dla motoryzacji na całym świecie. To właśnei w tym mieście położonym w południowo-zachodniej części Szwajcarii, odbywają się premiery najważniejszych modeli wielu producentów z całego świata. I tak dzieje się od ponad 80 lat, a tegoroczny salon był miejscem premiery Volvo S60 Cross Country, czyli auta, które w świecie aut terenowych wyznacza całkowicie nowe trendy.

Wszędobylski sedan

To auto wjedzie prawie wszędzie, a to dzięki temu, że zostało specjalnie przygotowane przez producenta do poruszania się po bezdrożach. Przede wszystkim, znacznie zwiększono prześwit,. bowiem aż o 65 milimetrów, dzięki czemu możemy śmiało wyruszyć na boczne drogi, bez obaw że coś się urwie albo uszkodzi. Nadwozie zostało dodatkowo wyposażone w specjalne osłony, które chronią lakier przed uszkodzeniami od kamyczków. Dzięki napędowi na wszystkie koła, S60 Cross Country poradzi sobie w niemal każdych warunkach.

volvo s60 cross country
Źródło: http://www.volvocars.com/pl/

Elegancja w terenie

Jak mało które auto, tak ta wersja S60 zaskakuje swoim luksusowym wykończeniem. Ale może od początku – auto ma dynamiczna linię nadwozia, jakiej pozazdrościć mu może niejedno auto sportowe. Samochó świetnie trzyma się drogi, co tylko zachęca do dalekich podróży. A we wnętrzu również panuje luksus – doskonale dobrane materiały oraz bogate wyposażenie sprawiają, że podróż Volvo to sama przyjemność.

Author: Tomek

Dodaj komentarz