Nie przepłacaj za prąd!

Nie przepłacaj za prąd!

Znów przyszedł do Ciebie zbyt wysoki rachunek za prąd, a Ty nie wiesz, co zrobić? Cóż, życie w 21 wieku niestety wymaga od nas niemal ciągłego korzystania z różnego rodzaju urządzeń elektronicznych. I choć jest to zdecydowanie spore udogodnienie, bowiem wiele tych urządzeń po prostu ułatwia nam życie, to w praktyce jednak nie jest już tak różowo.

 

Co zrobić, gdy konieczność opłacenia comiesięcznych rachunków za zużycie energii elektrycznej pochłania niemal wszystkie dochody? Cóż, o ile jakimś rozwiązaniem może być wyłączenie wszystkich po kolei zbędnych odbiorników prądu, o tyle na dłuższą metę nie jest to zbyt efektywne. Głównie dlatego, że przekreśla sens posiadania tych urządzeń – ostatecznie, nie po to kupiliśmy telewizor na kredyt, by teraz go nie używać!

 

Co na to środowisko?

I nie bedziemy tutaj rozpisywać się na temat tego, że nadmierne zużycie prądu szkodzi środowisku, bowiem jest to oczywiste. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że nowoczesne urządzenia aż tak wiele prądu nie zużywają, a sam problem leży gdzieś zupełnie indziej.

economic growth
Źródło: finansoweiq.pl

Obniż rachunki

Kwestia jest po prostu taka, że mało osób pamięta o tym, że cena energii elektrycznej zmienia się w ciągu doby. To znaczy, może nie dosłownie, ale warto zdać sobie sprawę z tego, że jeden kilowat energii inaczej kosztuje rano, a inaczej wieczorem. Innymi słowy, należy zrobić coś, by cena była dostosowana do naszych rzeczywistych potrzeb.

Kwestia taryfy

Pamiętajmy o tym, że ceny energii elektrycznej obliczane są na podstawie taryf. Innymi słowy, jeśli będziemy mieli taryfę zakładającą niskie ceny o poranku, to logicznym jest, że wieczorem zapłacimy więcej. Krótko mówiąc, jeżeli szukasz sposobu na optymalizację wydatków na energię, upewnij się, czy taryfa na podstawie której podpisałeś umowę, rzeczywiście zawiera korzystne dla Ciebie stawki.

Author: Tomek

Dodaj komentarz