Najnowszy telefon LG z górnej półki i odświeżony model K10

Najnowszy telefon LG z górnej półki i odświeżony model K10

Moduły do smartfonów proponowane przez LG miały być mocno stroną modelu G5. Wizja producenta nie sprawdziła się w praktyce, ponieważ dodatkowe akcesoria cieszyły się mniejszą popularnością niż zakładano. Zaprezentowany na targach MWC w Barcelonie LG G6 to najnowszy telefon z górnej półki, który zachwycił stylowym ekranem o zaskakująco dużej wielkości. Natomiast odświeżona wersja budżetowego K10, otrzymała odświeżoną specyfikację techniczną, która stawia go na czołowych miejscach wśród idealnie wyważonego telefonu dla mas.

Na takiego flagowca czekaliśmy!

najnowsze telefony
źródło: http://foter.com/

Trudno było przewidzieć, w jakim kierunku pójdzie nowy flagowy smartfon LG. Niektórzy obstawiali, że koreańska firma dalej będzie stawiała na moduły. Inni twierdzili, że doczekamy się ekranu bez ramek, o którym tak wiele się mówi. Wszystkie karty zostały odkryte podczas prezentacji odbywającej się na targach elektroniki w Hiszpanii. Innowację pojawiły się w ekranie, ale nie dotyczą braku ramek. Wyświetlacz QHD plus złożony z dwóch paneli 18:9 o zaokrąglonych brzegach to coś nowego. Zdjęcia robione szerokokątnym obiektywem są wizytówką nowej generacji smartfonów LG. Natomiast wodoszczelność jest miłym dodatkiem, który wydłuży życie urządzenia – pod względem bezpieczeństwa. W kwestii wydłużania pracy zadbano o wbudowaną baterię 3300 mAh z funkcją szybkiego ładowania Quick Charge 3.0. Przełamanie stereotypowych pięciu cali wyświetlacza na rzecz 5,7 cala robi świetne wrażenie bez obaw o przesadzony rozmiar, bliski tabletom. Warto złożyć preorder, jeżeli wasz flagowy smartfon ma swoje chwile chwały za sobą i szukacie czegoś oryginalnego designem z podwójnym aparatem z tyłu na pokładzie. Fakty na temat tego modelu zostały już udostępnione na oficjalnej stronie internetowej producenta, pod tym adresem – https://www.lg.com/pl/smartfony

Dlaczego warto dopłacić do LG K10 (2017)?

lg k10
źródło: http://foter.com/

Wydany w roku 2016 LG K10 jest ciągle do kupienia w sklepach RTV oraz internecie w nowej niższej cenie. Niemniej dobrze zastanowiłbym się nad jego wyborem, ponieważ LG pokusiło się o odświeżenie tego modelu i wprowadzenie specyfikacji technicznej do aktualnych standardów. Widać to przede wszystkim w użytkowaniu aplikacji, które przy nowym 8-rdzeniowym procesorze i 2GB pamięci RAM włączają się szybciej i nie kolidują ze sobą, gdy chcemy korzystać z kilku naraz w tym samym czasie. Nowy Android 7.0 to nowy standard, który dostajemy od razu po wyciągnięciu smartfona z pudełka, bez potrzeby aktualizacji. Producent zadbał też o baterię, która otrzymała dodatkowe 500 mAh więcej od poprzednika. Bluetooth 4.1 został zmieniony na nowszy. Szkoda tylko, że zrezygnowano z czytnika linii papilarnych. Użytkownicy go lubili, chociaż sam nie potrafię się przyzwyczaić do takich zabezpieczeń.

Szykują się dobre miesiące dla koreańskiego producenta elektroniki, który trafił w gusta recenzentów urządzeń mobilnych i zapunktował u przyszłych klientów. Premiera flagowca już niedługo a odświeżony K10 (2017) właśnie trafił do dużych marketów RTV.

Author: Tomek

Dodaj komentarz