robot koszący kosi trawę przed domem

Największe zalety robotów koszących

Roboty koszące stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych kosiarek spalinowych. Urządzenie automatycznie kosi trawę w ekologiczny i ekonomiczny sposób, pozwalając właścicielom trawników zaoszczędzić drogocenny czas.

Bezpieczeństwo użytkowników i zwierząt domowych

Nowoczesne roboty koszące zostały wyposażone w szereg rozwiązań, które zapewniają przede wszystkim wysoki poziom bezpieczeństwa użytkownikom i zwierzętom domowym. W trakcie pracy kosiarka automatycznie wykrywa na swojej drodze przeszkody, co pozwala uniknąć zderzenia – robot zatrzymuje się i zmienia kierunek jazdy. Niektóre modele znanych producentów wyposażone są w funkcję zdalnego wykrywania obiektów (tzw. technologia ultradźwiękowa) i wcześniej zmniejszają prędkość, unikając zderzenia. Jeżeli jednak wyjątkowo zdarzy się kolizja, wytrzymała konstrukcja składająca się z gumowego zderzaka, łożysk oraz bezszczotkowego silnika, skutecznie chroni urządzenie przed uszkodzeniami. W przypadku spotkania przeszkody, obrotowe ostrza, umiejscowione w dosyć sporej odległości od krawędzi zewnętrznej korpusu, chowają się wewnątrz tarczy tnącej w momencie kontaktu z przeszkodą. Pracują nisko nad ziemią, minimalizując ryzyko dostania się stóp czy łap zwierząt w zasięg noży.

robot koszący unika przeszkód na trasie

Bezpieczeństwo najmłodszych

Zalety robotów koszących to nie tylko ich samodzielna praca, wytrzymałość oraz praca w niemal każdych warunkach atmosferycznych. To także pewność, że podczas ich pracy nikomu nie stanie się krzywda. Nie należy się więc martwić, że dziecko bawiące się na trawniku narażone jest na niebezpieczeństwo. Specjalna osłona noża sprawia, że dostęp do niego w poruszającym się robocie jest niemożliwy. Dodatkowo roboty koszące zostały wyposażone w zintegrowane czujniki, które sprawiają, że praca noży natychmiast zostaje zatrzymana w chwili wykrycia unoszenia lub wywrócenia.

Ochrona przed kradzieżą

Robot koszący posiada zabezpieczenia w postaci kodów PIN oraz systemów lokalizacji GPS, które chronią przed kradzieżą w czasie nieobecności właścicieli. Jeżeli kosiarka zostanie zabrana poza obszar wyznaczony przewodem ograniczającym (poza zaprogramowany teren), podniesiona lub zatrzymana, rozlegnie się alarm o wysokim poziomie hałasu. Znane marki dodatkowo oferują swoim klientom certyfikaty antykradzieżowe na 12 miesięcy z możliwością przedłużenia na 3 lata. W przypadku udokumentowanej kradzieży urządzenia użytkownik otrzyma nową kosiarkę.

Ekologia

Roboty koszące, zasilane akumulatorem, nie emitują spalin szkodliwych dla naturalnego środowiska a rzeczywiste zużycie energii jest niewielkie. Większość modeli dostępnych na rynku posiada tryb ECO, który wyłącza prąd w przewodach ograniczających i doprowadzających w trakcie ładowania lub postoju kosiarki. Dodatkowo urządzenie potrafi znaleźć najkrótszą drogę do stacji dokującej, dzięki czemu nie traci energii na inne działania niż koszenie. Co więcej technika cięcia, obrotowe ostrza czy nowoczesny silnik znacznie obniżają poziom hałasu, zapewniając cichą pracę urządzenia.

robot koszący - stacja dokująca

 Dodatkowe funkcje

Roboty koszące posiadają szereg dodatkowych rozwiązań, które zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale również wysoki komfort korzystania z urządzenia. Należą do nich między innymi:

  • system łączności Bluetooth – umożliwia kontrolę nad robotem w zasięgu kilkunastu metrów (ułatwia jego obsługę i sterowanie, a czasami także, aktualizację oprogramowania);
  • GSM – umożliwia dostęp do Internetu, dzięki któremu w połączeniu z dedykowaną aplikacją na smartfona użytkownik może zdalnie sterować urządzeniem z dowolnego miejsca poza domem, a nawet otrzymywać powiadomienia o zdarzeniach w ogrodzie;
  • platforma pozwalająca na integrację urządzenia z systemem inteligentnego zarządzania budynkiem;
  • system zapamiętywania przeszkód;
  • czujnik deszczu;
  • możliwość dalszej rozbudowy i wyposażenia robota w dodatkowe funkcje.

Roboty koszące najnowszej generacji wyposażone są w szereg innowacyjnych rozwiązań, które umożliwiają dostosować wszystkie parametry pracy urządzenia do indywidualnych potrzeb. Więcej o zaletach robotów koszących przeczytasz na: https://jakbudowac.pl/Prace-ogrodowe-jak-kosic-trawe-bez-wysilku

Author: Redakcja

Dodaj komentarz