Jak powstają wysokojakościowe rozwiązania izolacyjne?

Jak powstają wysokojakościowe rozwiązania izolacyjne?

Jak powstają wysokojakościowe rozwiązania izolacyjne?

Wysoka jakość wyrobów budowlanych to nie tylko wymogi narzucone przez obowiązujące prawo i normy budowlane. To przede wszystkim wielopoziomowy aspekt, który zaczyna się już na etapie projektowym, przechodzi przez produkcję oraz certyfikację produktów, a kończy się na dostawie oraz montażu u klienta. Eksperci Thermaflex opowiadają, jakie wymagania musi spełnić przedsiębiorstwo, aby dostarczyć klientowi zaawansowany technologicznie, bezpieczny i wysokogatunkowy wyrób.

Wysoka jakość dostępnych rozwiązań izolacyjnych jest wynikiem wielu działań interdyscyplinarnego zespołu w połączeniu z ekologiczną produkcją i zaangażowaną obsługą klienta. Thermaflex, jako międzynarodowy producent rozwiązań dedykowanych branży instalacyjnej, znany jest z nowoczesnych produktów, stałego rozwoju innowacji, wysokiej kultury organizacji oraz bliskiej współpracy z partnerami biznesowymi. Główną osią produkcji Thermaflex jest szeroka gama innowacyjnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań izolacyjnych dla zastosowań grzewczych, chłodniczych oraz wentylacyjnych (HVAC-R).

Więcej niż produkt

Rozwój produktów jest nierozerwalnie połączony z potrzebami rynku i rosnącymi wymaganiami klientów – nie tylko w zakresie samych parametrów danego wyrobu. Firma Thermaflex stawia główny nacisk na cały proces wytwarzania począwszy od etapu projektowania po produkcję aż do mementu dostarczenia produktu do klienta. Jak mówi Cezary Naliwajek, Sales & Marketing Manager z Thermaflex,  to, co buduje wartość i jakość, ma wiele płaszczyzn.

– Proces projektowy naszych rozwiązań opiera się na współpracy doświadczonych pracowników reprezentujących różne działy.  Podstawę stanowi zespół Research & Development, który jednoczy pracowników z różnych krajów, głównie z Polski i Holandii. Wpływ na rozwój każdego z produktów w Thermaflex mają także osoby związane bezpośrednio z rynkiem, czyli nasi handlowcy oraz osoby odpowiedzialne za produkcję. Stworzenie interdyscyplinarnego zespołu, który jednocześnie ściśle śledzi potrzeby klientów, daje pewność, że produkt końcowy będzie spełniał wszystkie możliwe wymogi, a każdy z pracowników ma swój wkład w jego powstanie – mówi Cezary Naliwajek

Głównymi zasadami, którymi kieruje się Thermaflex, jest stworzenie wysokiej jakości produktu, najlepsza obsługa klienta i pomoc techniczna, terminowość dostaw, a także dostosowanie się do potrzeb odbiorcy.

– Zależy nam na tym, abyśmy mogli w pełni dostosować się do oczekiwań naszych partnerów biznesowych. Można powiedzieć, że oferowane przez nas rozwiązania nie zamykają się do tych, które widnieją w katalogu. Nasz zespół ściśle współpracuje z klientami i ma możliwość stworzenia zupełnie nowego, specjalistycznego produktu szytego na miarę danej inwestycji. Może to być rozwiązanie o konkretnych parametrach, których wymaga klient. To nasza mocna strona, która doceniana jest przez nabywców – dodaje Cezary Naliwajek.

Wysokie wymagania

W przypadku rozwiązań izolacyjnych Thermaflex – przed ich wdrożeniem do stałej produkcji należy wziąć pod uwagę wymagania prawne. Głównym kryterium są badania ogniowe – bez względu na to, jakiej klasy oczekujemy. Oprócz palności musi zostać także zadeklarowane przewodnictwo cieplne. Dodatkowymi  testami, którym podlegają rozwiązania Thermaflex, są MST, WS i Mu.

– Nasi dostawcy (np. granulatu) są zobowiązani do dostarczenia nam certyfikatu jakości dla danej partii materiału. Są to wyniki badań ich laboratorium kontroli jakości z zakresami dla poszczególnych badanych parametrów, np. wskaźnika szybkości płynięcia dla polimerów bazowych czy koncentratów. Wymagana jest również Deklaracja REACH oraz dodatkowa dokumentacja o braku substancji podejrzanych o stwarzanie zagrożenia życia i zdrowia. Ponadto, prosimy dostawców o karty techniczne dla danych produktów. Dopuszczenie surowców do produkcji odbywa się po wewnętrznym potwierdzeniu przez naszą Kontrolę Jakości deklarowanych przez dostawców parametrów – mówi Anna Orłowska, Główny Technolog w firmie Thermaflex.

Ekologiczna produkcja = ekologiczny produkt

Thermaflex stawia na wydajność, trwałość oraz możliwość recyklingu. Proces produkcji zakłada minimalne wykorzystanie zasobów, przy jednoczesnej maksymalizacji korzyści dla gospodarki, środowiska oraz jakości życia.

– Według filozofii Thermaflex zarówno nasze produkty, jak i produkcja są przyjazne środowisku. Każdy wyrób, który tworzymy, generuje jakiś rodzaj odpadu. Wszystkie te pozostałości są przez nas ponownie przetwarzane. W naszej firmie funkcjonuje specjalnie wyodrębniony dział produkcji, który zajmuje się zbieraniem i recyklingiem pozostałego materiału, by mógł on ponownie trafić do obiegu. Jesteśmy w stanie wykorzystać wszystkie odpady, przerabiając je na regranulat i produkować z nich zupełnie nowe, jakościowe rozwiązania – dodaje Izabela Marek, Kierownik Produkcji z Thermaflex.

Niektóre rozwiązania Thermaflex posiadają specjalistyczny certyfikat cradle-to-cradle, który jest gwarancją ekologicznej produkcji i ponownego wykorzystania materiałów. Oznacza to, że w każdej chwili produkty Thermaflex mogą zostać poddane recyklingowi i zawrócone do ponownej produkcji, nie tracąc przy tym swoich dotychczasowych właściwości. W ten sposób ograniczana jest ilość odpadów budowlanych, a proces produkcji wpisuje się w założenia gospodarki o obiegu zamkniętym.

Author: Redakcja

Dodaj komentarz