mężczyzna

Negatywne sygnały, których nie powinien zaniedbywać mężczyzna

Silny jak skała, odpowiedzialny za swoje czyny i rodzinę oraz kochany i opiekuńczy. Taki wizerunek mężczyzny to prawdziwy ideał dla kobiet. Dodając do tego urok osobisty, kulturę i zadbany wygląd mamy przepis na młodego faceta w szczycie możliwości. Ten szczyt może zostać osiągnięty na bardzo krótki czas. Decyduje o tym świat, w którym żyjemy oraz pokusy i ogólne zaniedbywanie swojego organizmu. Wielu panów jest przeciwieństwem opisu mężczyzny, który przedstawiłem w pierwszych zdaniach. Żeby do tego nie doszło, należy zwracać szczególną uwagę na trzy negatywne i często bagatelizowane sygnały zdrowotne.

Serce już nie bije jak dzwon

kamień
źródło: https://pixabay.com/

Zawały serca są zmorą mężczyzn w wieku od 50 roku życia w górę. Powodów jest kilka. Mówi się, że predyspozycje genetyczne mężczyzny związane także z większym obciążeniem fizycznym ciała powodują osłabienie mięśnia sercowego. Jednak moim zdaniem powodem jest dieta zbyt bogata w węglowodany, tłuszcze trans związane z tym złym cholesterolem oraz alkohol. Jeżeli już w młodym wieku obserwujecie u siebie krwotoki z nosa, problemy z kołataniem serca wieczorami oraz bezdech senny to musicie szczególnie uważać. Należy zmienić styl życia na aktywny i przyjrzeć się swojemu żywieniu.

Mniejsze libido i pierwsze problemy z erekcją

Te problemy obserwuje się nawet u 20-paro letnich mężczyzn. Mają zwykle podłoże psychiczne lub wiążą się z chorobami jąder. W średnim wieku kłopoty z osiągnięciem wzwodu mają związek ze spadkiem testosteronu. Żeby podnieść go w sposób naturalny, należy uprawiać sport, wysypiać się regularnie i sięgnąć po naturalne suplementy (http://www.permen.pl/wspomaganie-erekcji-wlasciwa-suplementacja.html) zawierające pełną gamę mikroelementów takich jak cynk i magnez. Popęd seksualny to ważny element życia z partnerką i nigdy nie można zostawić go samemu sobie. Z jego powodu rozpadają się związki. A przyczyną jest zwykle brak szczerości i chęci zmian w stylu życia u mężczyzny.

wzwodu
źródło: https://pixabay.com/

Kamica nerkowa i woreczek żółciowy

Kamienie żółciowe w woreczku żółciowym i kamica nerkowa to plaga współczesnych mężczyzn. Tworzenie się złogów w przewodzie moczowym jest nie tylko bolesne, ale również zagrażające zdrowiu organów wewnętrznych. Podobno powstanie kamicy jest związane z predyspozycjami genetycznymi przekazywanymi w rodzinie. Zdrowa dieta może zredukować możliwość ich powstania o ponad połowę. Pierwsze objawy tej choroby mogą pojawić się już na początku 30 roku życia.

Author: Tomek

Dodaj komentarz