zima

Uważaj na pęcherz w okresie jesienno-zimowym

Niskie temperatury, duża wilgotność i ukryte za chmurami słońce to idealne warunki do namnażania się bakterii. Gdy dodamy do tego chłodny wiatr i przewiewny strój w efekcie otrzymamy zapalenie pęcherza moczowego. Ta choroba dotyka przede wszystkim kobiety. Mężczyźni nie powinni bagatelizować statystyk, ponieważ czynniki ryzyka dotyczą także ich. Jak powinna wyglądać profilaktyka przeciw tej chorobie oraz jak leczyć zapalenie pęcherza?

Cztery zdrowe nawyki dla pęcherza

1. Nie trzymaj moczu i nie odwlekaj momentu pójścia do toalety.

pęcherz
źródło: https://pixabay.com/

2. Pij czystą wodę, by wypłukać bakterię. Chodzi o to, by spożywać czystą wodę bez słodkich dodatków i cukru, która podniesie diurezę (oddawanie moczu) w ciągu doby. Lepiej jest chodzić do łazienki częściej i usuwać bakterie niż rzadko, kumulując je i doprowadzając do zapalenia pęcherza.

drink
źródło: https://pixabay.com/

3. Właściwa higiena. W związku z tym, że bakterie E coli występują w okolicy odbytu, należy myć się w taki sposób, by chronić cewkę moczową.

woda
źródło: https://pixabay.com/

4. Ubieraj się ciepło i zainwestuj w termoaktywną bieliznę. Jeżeli podczas sezonu wakacyjnego nie pokazałeś/pokazałaś swojej opalenizny to zimą, nie będzie na to szans. A przynajmniej nie na dworze. Ciepły strój zakrywający okolice brzucha oraz krocza jest jednym z najważniejszych czynników chroniących przed zapaleniem pęcherza. Statystycznie to kobiety narażają go bardziej kusym strojem niż panowie.

zima
źródło: https://pixabay.com/

Leczenie możliwe bez recepty

Gdy już dojdzie do stanu zapalnego, należałoby skonsultować się z lekarzem. Ból brzucha i pieczenie w okolicach intymnych nie muszą od razu znaczyć, że problem tkwi w pęcherzu. Żeby mieć stuprocentową pewność zawsze warto udać się do specjalisty. Mając pewność co do przypadłości, można rozpocząć leczenie i profilaktykę na własną rękę. Jednakże działania lecznicze powinny opierać się na sprawdzonych lekach bez recepty. Należy także trzymać się instrukcji stosowania tabletek. Do walki z bakteriami chorobotwórczymi używa się 50 mg furaginy. To lek przeciwbakteryjny działający na przyczynę. W połączeniu z czterema punktami, które opisałem wyżej całkowite usunięcie choroby bez potrzeby regularnego chodzenia od lekarza, jest bardzo możliwe już w ciągu kilku dni lub tygodni.

Author: Tomek

Dodaj komentarz