drewniany dom przysypany śniegiem

Ogrzewanie gazowe – ekologiczny i niedrogi sposób na ciepło w domu

Tyle się mówi o smogu. Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie chciałby się przyczyniać do jego powstawania, prawda? Tymczasem, jeżeli masz dom jednorodzinny, a w nim ogrzewanie, to warto sprawdzić i Ty nie przyczyniasz się do zanieczyszczania powietrza! Jak? A tak, że to właśnie piece węglowe są jednym z czynników, które odpowiadają za pogorszenie jakości powietrza.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że od pewnego czasu możesz pozbyć się kopcącego pieca i cieszyć się przyjemnym, a przy tym niedrogim, ciepłem w swoim domu. Można bowiem postawić na ogrzewanie gazowe. Co takiego ma w sobie takie źródło ciepła, że tak mocno je polecamy?

3 powody, by wybrać ogrzewanie gazowe

Istnieją co najmniej 3 przyczyny dla których gazowe ogrzewanie powinno Cię zainteresować. O ekologii już wspominaliśmy, natomiast warto pamiętać również o kosztach eksploatacji. A to jeszcze nie wszystko – ponieważ ogrzewanie gazowe potrafi być niebywale komfortowe w użytkowaniu. Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj dalej!

ogrzewanie gazowe - ustawianie temperatury grzejnika

Ekonomiczne ogrzewanie domu gazem

Nie ma się co oszukiwać. Stare kotły gazowe nie należały do przesadnie ekonomicznych. Choć ich cena i montaż nie pochłaniały dużo środków, to ogromny problem leżał w ich efektywności pracy. No bo nie oszukujmy się – ogrzewanie pomieszczeń przy użyciu „kopciucha” wymagało niemałych strat energii. Tak samo zresztą ogrzewanie ciepłej wody. Mówiąc wprost – tego rodzaju kotły potrzebują wręcz przesadnie wielkich ilości energii, co oczywiście generuje ogromne rachunki.

Tymczasem ogrzewanie gazowe leży na drugim biegunie tej skali. Nowoczesne urządzenia są w stanie osiągnąć nawet klasę efektywności energetycznej A+ w zakresie ogrzewania pomieszczeń. A w przypadku ciepłej wody użytkowej jest to nawet klasa A+++, więc zdecydowanie lepiej niż w przypadku starych urządzeń. Wyobrażasz sobie, jakie to są oszczędności miesięcznie? Gazowe ogrzewanie naprawdę potrafi odciążyć domowy portfel.

Komfort użytkowania

Jak już wspominaliśmy powyżej, kotły gazowe są wyjątkowo łatwe w obsłudze. I nie chodzi tu już tylko o to, że nie musisz co chwilę dosypywać węgla czy innego paliwa. Oprócz tego, ogrzewanie gazowe umożliwia precyzyjne sterowanie temperaturą w każdym pomieszczeniu.  Same ustawienia są również niezwykle proste. O tym, jak ustawić piec gazowy ekonomicznie przeczytasz w instrukcji obsługi – zwykle jest to kilka łatwych kroków.

ogrzewanie gazowe - panel sterowania urządzeniem

Oszczędność miejsca

I jeszcze jedno. W przypadku starych pieców z reguły trzeba było wygospodarować dodatkowe pomieszczenie na przechowywanie węgla – przy ogrzewaniu gazowym nie jest to konieczne. Zawsze to kilka dodatkowych metrów kwadratowych, prawda? A to potrafi zrobić różnicę!

Jak wygląda montaż kotła gazowego CO krok po kroku i czy rzeczywiście warto zainteresować się taką formą ogrzewania? Czytaj tutaj: https://www.bosch-thermotechnology.com/pl/pl/budynki-mieszkalne/informacje/blog/ogrzewanie-gazowe—wydajne-i-ekonomiczne/

 

Author: Redakcja

Dodaj komentarz