ludzik

Pięć sytuacji, w których przydaje się indywidualne ubezpieczenie na życie

Nie potrzeba specjalnego powodu do ubezpieczenia przyszłości swojej oraz najbliższych. Zagrożenie zdrowa i życia to sytuacje całkowicie losowe. Mogą przydarzyć się nawet w pozornie bezpiecznym domu. Niemniej wiele osób szuka powodu do tego, by kupić grupowe lub indywidualne ubezpieczenie na życie. Znalazłem aż pięć takich sytuacji, które mogą zainteresować przeróżne grupy osób. To przede wszystkim sportowcy, kierowcy, turyści oraz ludzie, którzy stąpają twardo po ziemi. Dla nich dodatkowe ubezpieczenie na życie to psychiczna gwarancja spokoju.

1. Sportowiec amator nieznający granic – nie musisz uprawiać ekstremalnych dyscyplin, by zależało Ci na zdrowiu. Jeżeli lubisz zaszaleć z obciążeniem na siłowni lub na przykład miałeś różne kontuzje od biegów przełajowych, wiesz, o czym mówię.

atleta
źródło: https://pixabay.com/


2. Turystyka zagraniczna – istnieje specjalna odmiana ubezpieczenia dla turystów. Niemniej indywidualne ubezpieczenie na życie może zawierać pakiet obejmujący wyjazdy do krajów całej UE. Opłaty za leczenie za granicą mogą zostać pokryte, właśnie z takiego ubezpieczenia.

ludzie
źródło: https://pixabay.com/


3. Kierowcy – istnieją przynajmniej dwa powody, dla których warto mieć ubezpieczenie dodatkowe, gdy dużo jeździmy samochodem. Pierwszy to ogromna ilość wypadków (prewencja), natomiast druga dotyczy choroby zawodowej. Plecy kierowcy to obszar, który prędzej czy później będzie wymagał leczenia.

bmw
źródło: https://pixabay.com/


4. Obawy o choroby przekazywane w rodzinie – Ojciec i dziadek mieli miażdżycę? Ryzyko każdej choroby, którą miały poprzednie pokolenia ciąży na nas jak klątwa. Zwykłe ubezpieczenie to za mało, by zabezpieczyć się finansowo przed jego skutkami.

ludziki
źródło: https://pixabay.com/


5. Myślenie o przyszłości – młodzi ludzie, którzy myślą o przyszłości już w wieku 20-paru lat to w dalszym ciągu nieliczna grupa. Niemniej zdarzają się jednostki, które stawiają na dodatkowe formy ubezpieczenia, by w razie czego nie stracić oszczędności.

patrzeć
źródło: https://pixabay.com/
Author: Tomek

Dodaj komentarz